Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 39 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
GodsendThriller

USA, Kanada
102 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Godsend
rok: 2004
režie: Nick Hamm
scénář: Mark Bomback (written by)
hrají: Greg Kinnear (Paul Duncan), Rebecca Romijn (Jessie Duncan (as Rebecca Romijn-Stamos), Robert De Niro (Richard Wells), Cameron Bright (Adam Duncan), Merwin Mondesir (Maurice, Young Thug), Sava Drayton (Young Thug #2), Jake Simons (Dan Sandler), Elle Downs (Clara Sandler), Edie Inksetter (Footlocker Cashier), Raoul Bhaneja (Samir Miklat)
produkce: Mark Bomback, Cathy Schulman, Michael Paseornek, Robert Ortiz, Sean O'Keefe
hudba: Brian Tyler
keywords: birthday, doctor, young-boy, cloning, clone, hammer, blood, fire, children, doctor-patient-relationship, lost-child, school, paranoia, dead-child, church, shoes, nightmare, dream, psycho-thriller, attempted-child-murder, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 7037

Recenzoval Ivan Kučera

Přidáno: 16. srpen 2005

Krásny, mladý a úspešný párik Duncanovcov (Rebecca Romijn-Stamosová & Greg Kinnear) má krásneho synčeka. Ten však nešťastne umrie a zničení rodičia prijmú ponuku tajomného vedca (De Niro) a nechajú si synčeka nanovo vyklonovať. Roky ubiehajú a všetko sa postupne urovnáva. Malý Adam (Bright) sa však začína správať čudne. Má zvláštne vízie, temné nočné mory, začína viesť čudné reči a v pohľade sa mu zjaví niečo choré.

GODSEND mohol byť zaujímavý a napínavý „klonovací thriller“. Vidieť, že režisér Hamm (pochádza z Veľkej Británie a doteraz sa preslávil prevažne ako režisér divadelných hier) by rád nakrútil nového OMENA (alebo aspoň GATTACU) , ale je vidieť aj to, že ak sa mu to napokon nepodarilo, čo sa nepodarilo film kasovo totálne vyhorel a kritika bola unudená) nebola to vina netradičných hercov. Tým mám na mysli prevažne Romijn-Stamosovú, známu MTV moderátorku a komixovú predstaviteľku modrej Mystique X-MEN. Tá sa drží dobre a nestrháva na seba zbytočne pozornosť. Kinneara, ktorého dva krát nemusím, sa tiež drží a De Niro zaujme, podľa očakávaní, aj v malej úlohe (ktorá bohužiaľ na konci dostane väčší priestor, ako bolo treba). Naopak, vyloženým omylom je netvárny Cameron Bright do kľúčovej úlohy chlapca. Že sa nejedná o prvý a posledný film, v ktorom hrá, dokazuje jeho minulá účasť na sci-fi thrilleri OSUDOVÝ DOTYK a nasledovná spolupráca s Nicole Kidmanoovou na BIRTH. No, snáď to nabudúce dopadne lepšie, lebo ak nie, tak...

Treba však povedať, že atmosféra je pomerne dobrá, na čom má zásluhu predovšetkým kamera Kramera Morgenthaua a hudba Briana Tylera, vďaka ktorým si film udržiava zaujímavý futuristický realizmus a to napriek tomu, že na ňom vlastne, aspoň čo sa týka výpravy, nie je zhola nič futuristické.

Najhoršie je, že GODSEND je proste veľmi nudný film, oscilujúci medzi thrillerom, sci-fi, hororom a drámou na zamyslenie. Má typicky hlúpy otvorený koniec, druhá polovica už vyložene nemá čím prekvapiť. Vo filme dostávajú čoraz väčší priestor strašne odrežírované chlapcove „snové sekvencie“ a ak mal ten malý hajzlik budiť strach, tak potom sa ospravedlňujem, ale v mojich očiach totálne zlyhal. Dodávam, že úvodných desať minút kľudne mohlo byť vystrihnutých. Vystrihnutých, keď už sme pri tom, mohlo byť aj nasledujúcich desať minút, ktoré trvá, kým sa pár rozhodne, že podstúpi klonovanie. Ostanem, že s filmom nebolo všetko okey, svedčí aj to, že na DVD medzi bonusmi nájdete hneď niekoľko alternatívnych záverov.

Škoda, lebo hororovejší diváci vedia, že to, čo sa vráti zo sveta mŕtvych (CINTORÍN ZVIERATIEK, VRANA) si odtiaľ do nášho sveta niečo prinesie. Niečo choré, niečo temné, niečo, čo je mŕtve a predsa až príliš živé. GODSEND mohol byť zimomriavkový a znepokojivý thriller a napokon je výsledkom niečo, čo malo na začiatku byť asi riadne temným psycho-thrillerom, ale napokon sa musela znižovať prístupnosť a výsledkom je tento smiešny oný.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.