Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 20 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Le lac des morts vivantsZombie

Francie, Španělsko
90 minut

    
trailer    web    imdb 

anglicky: Zombie Lake
rok: 1981
režie: Jean Rollin (as J.A. Laser)
scénář: Julián Esteban (story (as Julius Valery), Jesus Franco (writer (as A.L. Mariaux)
hrají: Howard Vernon (The Mayor), Pierre-Marie Escourrou (German Soldier (as Pierre Escourrou), Anouchka (Helena), Antonio Mayans (Morane (as Robert Foster), Nadine Pascal (Helena's Mother), Youri Radionow (Chanac (as Youri Rad), Burt Altman, Gilda Arancio (Blonde Girl Swimmer), Marcia Sharif (Katya), Yvonne Dany
produkce: Daniel Lesoeur, Marius Lesoeur, Sean Warner, Daniel White
hudba: Daniel White
keywords: soldier, village, france, lake, wwii, living-dead, pubic-hair, vengeance, b-horror, nude-swimming, panties, woods, female-full-frontal-nudity, lust, walking-dead, t-shirt, gun, pool, b-movie, seduction, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 8377

Recenzoval pajk

Přidáno: 23. červen 2005

Wow, tak to tu ještě nebylo. Parta fašistickejch zombie-vodníků milujících krev, terorizuje obyvatele malé francouzské vesničky. A hlavně mají políčeno na mladé svlékající krásky, které se zdaleka přijely vykoupat v tom jejich zeleném brčálníku. Film vznikl v době největší slávy eurotrashových hororů, na začátku zlatých 80.let a jsou pod ním podepsaní dva "mistři" žánru, režisér Jean Rollin a "scénárista" Jess Franco. Rollin se proslavil především lehce surreálnými horory s nahými éterickými upírkami, které mu vydobyly výsostné postavení v hororovém žánru francouzského filmu. A rebel Franco se nikdy s žádným filmem moc nemazlil, točil jich i několik najednou, vedl kameru, skládal hudbu, stříhal je, no je to na nich vidět, na scénáře mu moc času nezbývalo..

No o scénáře ale většinou nejde, hlavní je efektní likvidace všech postav, které se ve filmu objeví, že? A o co vlastně jde? Na začátku sledujeme dívku, která se přijela vykoupat, kamera v dlouhých záběrech sleduje důležitý proces vyslíkání, lezení do vody a poté plavání. Vidíme, že dívku cosi na dně rybníku pozoruje, to v rákosníčkovi nebylo!, divák je unešen a se zatajeným dechem sleduje další vývoj událostí. Dívka je ale utopena, zelená postava ve fašistické uniformě si ji odnáší ke dnu svého bahnitého domova. Vesničané truchlí, o případu se dozvídají média a do vesnice přijíždí novinářka, píšící o tajemném zmizení. Obyvatelé vesnice zpočátku váhají, mají ji příběh říci, starosta ale poté celou záhadu vyklopí, odkud ony tajemné postavy z rybníku pochází. Během války vesnici napadlo komando nacistů, kteří chtěli vesnici zlikvidovat. Jenže vesničané je přemohli a mrtvé naházeli do rybníka. No a ti se teď vrací a mstí za celou vesnici.

Do konce filmu se už nic zajímavého nedozvíme, konečně přišel čas na nějaké ty jatka. Typickou scénou je ta, kdy k rybníku přijede parta basketbalistek, vytáhnou míč, začnou si jakoby házet, to je ale moc nebaví, tak se radši vysvlečou a jdou se vykoupat. :) Další spád událostí je jasný: fuhrerovo komando se vynoří a zábava může začít. Jenže-vše je natočeno s takovou rutinou, že snad film vznikal v rychlosti, tak dva dny tipuju, fašisti se motaj jak nadraný, jejich zelený mejkap jim pomalu opadává z tváře (že by lepra?). Film nemá žádnou atmosféru, střih je použit jen v momentě, když je záběr moc dlouhý (ne hodně dlouhý, ale moooc dlouhý), herečky se sice svlékají zručně,ale vše je natočeno totálně bez nápadu.

Děj zpomaluje i neskutečný nápad, že jeden ze zombíků, měl ve vesnici milou, či co, a objevuje tam dokonce svou dceru!! S ní naváže citový kontakt, a ona jediná, se stane vůči zombíkům imunní. To pak zjistí další vesničani a snaží se ji přemluvit, aby proti nim zasáhla. No, nebudu to protahovat, vlastně není o čem psát, film doporučuju milovníkům nejhorších filmů všech dob, které určitě hodně potěší. No, ale přece jenom tomu musím dát dvě hvězdičky, za ten nápad, to se jen tak nevidí.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.