Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 35 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
In the FleshZombie

UK
270 minut

    
trailer    web    imdb 

rok: 2013
režie: Jonny Campbell (3 episodes, 2013)
scénář: Dominic Mitchell (unknown episodes)
hrají: Emily Bevan (Amy Dyer (3 episodes, 2013), Harriet Cains (Jem Walker (3 episodes, 2013), Steve Cooper (Steve Walker (3 episodes, 2013), Kenneth Cranham (Vicar Oddie (3 episodes, 2013), Marie Critchley (Sue Walker (3 episodes, 2013), Juliet Ellis (Patty Lancaster (3 episodes, 2013), Steve Evets (Bill Macy (3 episodes, 2013), Steve Garti (Duncan Lancaster (3 episodes, 2013), Karen Henthorn (Janet Macy (3 episodes, 2013), Sandra Huggett (Shirley Wilson (3 episodes, 2013)
produkce: Jules Hussey (co-producer (3 episodes, 2013), Zai Bennett (commissioning producer (unknown episodes), Ann Harrison-Baxter, Hilary Martin
hudba: Edmund Butt (3 episodes, 2013)
keywords:
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 2491

Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.
 Sangrail -
Vloženo: 2015-06-21 20:35:15
Británie, nejasně určená přítomnost, malé, nepříliš blahobytné město. Hrdinou je 18letý mládenec. Potud podobnosti s The Fades. Zápletka této minisérie (první řada má tři díly, druhá šest) je však zcela jiná:

Hlavní hrdina před čtyřmi lety zemřel a pak spolu se statisíci dalšími lidmi vstal z mrtvých jako klasická zombie. Zásadní rozdíl mezi všemi ostatními zombie filmy/seriály a In the Flesh spočívá v tom, že nemrtví jsou vyléčitelní. Vláda je chytá, popř. "vykupuje", dává jim zvláštní léky, které sice neobnoví trávení a krevní oběh a regenaraci, ale vrátí nemrtvé do normálního mentálního stavu. "Zombie" jsou tedy bledé, nejí, nehojí se jim rány, ale mluví, myslí, cítí, vnitřně jsou to normální lidé, kteří se jen formou flashbacků rozpomínají na svůj "zombie stav".

Seriál skvěle vykresluje různé aspekty této existenciální situace. Každý reaguje jinak: někteří nemrtví se bojí vrátit do společnosti, někteří chtějí žít jako dřív, někteří zahořknou a začnou odmítat léky a přidávat se k radikálnímu "prorokovi", který chce nemrtvé osvobodit. I okolí reaguje různě. Rodiče se těší na shledání se svými původně mrtvými dětmi, někdo se křečovitě snaží dělat jako by nic, někomu trvá dlouho smířit se s fakty. Militantní občané tvoří neoficiální domobranu a hodlají vyčistit město od všech nemrtvých.

Právě existence této domobrany včetně agresivního pastora, který se neštítí těch nejpodlejších praktik v zájmu obrany "komunity", přináší nejvíce napětí. Propletenec zájmů a osudů hlavních a vedlejších postav vržených do základního konfliktu vytváří řadu problémových situací, jejichž vážnost přesahuje obyčejný zombie splatter. I když se radikálně proměnila realita, život zůstává stále stejný. Pořád jde o to, jakou cestu si člověk vybere: bude stádně přikyvovat heslům, opakovat fráze, vybírat si pohodlná řešení, nenávidět každého, kdo se liší, nebo si nenechá vzít své přesvědčení, svůj respekt k druhým, svou rodinu?

Zápletka je originální (je to asi poprvé, co film pojednává o životě vyléčených zombií), scénář skvělý, zpracování velmi dobré, potenciál vtažení diváka do děje značný. To, oč se marně snažilo ukecané a levně efektní The Walking Dead, se v britské minisérii rozhodně povedlo.


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!