Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 33 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Insidious: Chapter 2Ghosts

USA
105 minut

    
trailer    web    imdb 

rok: 2013
režie: James Wan
scénář: James Wan (story) &), Leigh Whannell (characters)
hrají: Rose Byrne (Renai Lambert), Patrick Wilson (Josh Lambert), Barbara Hershey (Lorraine Lambert), Ty Simpkins (Dalton Lambert), Lin Shaye (Elise Rainier), Danielle Bisutti (Michelle), Leigh Whannell (Specs), Michael Beach (Sendal), Jenna Ortega (Annie), Garrett Ryan (Young Josh)
produkce: Jason Blum, Oren Peli, Rick Osako, Charles Layton, Brian Kavanaugh-Jones
hudba: Joseph Bishara
keywords: sequel, second-part
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 3380

(4 hodnocení, průměr 8,00/10)
 
Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.
evilmind - avatarevilmind -
Vloženo: 2013-11-13 22:48:57
Pro mě mnohem lepší než jednička, především proto, že ty zásvětní scény konečně dávají celou dobu smysl - a nejsou separované jen v části filmu, ale dění probíhá pěkně promyšleně souběžně. Navíc je vše opravdu pěkně provázané s jedničkou. Možná to není úplně tak strašidelné, jak by mohlo, ale to asi posoudím až při dalším shlédnutí v pohodlí domácí TV, protože s přiblblýma puberťačkama na ČSFD projekci, neustále se chichotajícími a jedna druhé sdělující co se asi zrovna děje (pravděpodobně měly jen jedno společný voko) ten dojem opravdu poněkud upadal. A rozhodně bych se zbavil té komické postavy. Takže zatím poctivých 9/10.
Solaris104 - avatarSolaris104 -
Vloženo: 2013-12-21 22:13:01
Já byl spokojený, druhý díl pěkně naváže na předchozí. I když mi film nepřivedl infarktové stavy, má své kouzlo. Také bych se rád podíval na návštěvu na onen svět plný duchů.
 Sangrail -
Vloženo: 2013-10-20 19:38:18
Pro ty, kterým se líbil první Insidous, je "druhá kapitola" milou povinností. Vzhledem k tomu, že první díl nastolil jistá pravidla a nastavil jistá očekávání (známe hlavní hrdiny, známe "problém", o který jde, víme, jak funguje daný fikční svět, v podstatě známe i část zápletky atd.), chybí tu jeho působivá překvapivost. Proto doporučuji pokusit se vyvážit nedostatek překvapivosti aspoň tím, že se na Chapter Two podíváte bez jakýchkoli předběžných znalostí.

Pro ty, kteří si nedají říct: Druhý díl začíná - odhlédneme-li od malé retrospektivy na začátku - hned na konci předchozího dílu, a přestože se logicky odehrává PO NĚM, některé pasáže se rafinovaně spojí s dějem prvního filmu. Charakter je podobný, mísí se prvky hororové a groteskní, ve srovnání s The Conjuring jsou oba Insidious méně vážné, ale ve vzájemném srovnání je druhý Insidious trošku, trošku méně hororový než ten první, v závěru mi připomínal temnou pohádku. Pohádkovost, která postupem času sílí, grotesknost, vtipné vysvětlování některých scén z prvního dílu, to vše se skládá ve film založený spíš na zábavné, byť temné podívané, než na vtažení do strhujícího děje (což platilo víc o prvním díle).

Zásadní je fakt, že první Insidious funguje samostatně, Chapter Two ne, je to "jen pokračování" a jako takové může někoho zklamat - prostě tím, že jen rozvíjí. Ale nebyl by to Wan, kdyby jen pokračoval ve vyjetých kolejích - stejně jako u Conjuring si pohrává s žánrem, figurami a divákem a vytváří podívanou, která možná nevyděsí, pravděpodobně neznechutí (i když...), ale rozhodně přiková diváka k obrazovce.
Gabriel - avatarGabriel -
Vloženo: 2014-07-25 00:19:01
Úžasná provázanost s prvním dílem. Neposedného démona nahradila bizarní a lidskému zraku mnohem děsivější entita, která nemá k absolutnímu zlu daleko. Hudba jako vždy nervy-drásající, jen už tomu chybí ona originalita. Jako pokračování ale velice obstojné. Za mě 70 %.


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!