Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 29 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
I Still Know What You Did Last SummerSlasher

USA
100 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Tajemství loňského léta 2: Rok poté
rok: 1998
režie: Danny Cannon
scénář: Lois Duncan (characters), Trey Callaway (written by)
hrají: Jennifer Love Hewitt (Julie James), Freddie Prinze Jr. (Ray Bronson), Brandy Norwood (Karla Wilson (as Brandy), Mekhi Phifer (Tyrell), Muse Watson (Ben Willis), Bill Cobbs (Estes), Matthew Settle (Will Benson), Jeffrey Combs (Mr. Brooks), Jennifer Esposito (Nancy), John Hawkes (Dave)
produkce: William S. Beasley, Stokely Chaffin, Erik Feig, Jose Ludlow, Neal H. Moritz
hudba: John Frizzell
keywords: island, bahamas, roommate, hook, college, storm, resort, murder, vacation, revenge, hook-for-hand, splatter, part-of-trilogy, cult-favorite, hook-through-hand, hotel, white-male-pretending-to-be-black, bob-marley-impersonator, urban-legend, serial-killer, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 6475

Recenzoval JohnnyD

Přidáno: 28. červenec 2005

Kevin Williamson v roku 1996 oživil žáner slasheru svojim scenárom k filmu Scream. Nasledovali ďalšie filmy, ako napríklad The Faculty, či I Know What You Did Last Summer. Všetky zožali úspech, a tak (až na The Faculty) boli nakrútené pokračovania. Scream 2 a 3 sa celkom vydarili, ale pokračovanie I Know What You Did Last Summer, s názvom I Still Know What You Did Last Summer (ďalej ISKWYDLS), dopadlo o dosť horšie.

Film sa odohráva rok po udalostiach z jednotky, čiže dva roky po tajomnom „zabití“ rybára. Julie (Jennifer Love Hewitt) sa presťahovala a chodí na vysokú školu. Stále má nočné mory o udalostiach spred roka a nejde jej to ani vo vzťahu s Rayom (Freddie Prinze Jr.). Zhodou okolností vyhrá spolu s kamarátkou Karlou (Brandy) výlet na nejaký ostrov. Zoberú so sebou dvoch priateľov a odídu. Dozvedia sa, že sa blíži hurikán a z ostrova sa nedá odísť. Zvyšok si určite dokážete domyslieť, ako to pri slasheroch býva (tu to platí dvojnásobne).

I Know What You Did Last Summer bol priemerný film, ale dal sa pozerať. Ťažil z pár mierne originálnych vrážd a z prítomnosti pekných báb - Jennifer Love Hewitt a hlavne Sarah Michelle Gellar :-). Bohužiaľ v ISKWYDLS veľmi silne pocítime stratu Sarah Michelle Gellar z minulého dielu (ak ste fanúšik Buffy ako ja, tak dvojnásobne). Jennifer nedokáže utiahnuť celý vyslovene nudný film. Očakával som, že to bude podpriemerné a slabé, ale v kútiku duše som dúfal, že to aspoň nebude nudné (ako napríklad Halloween 8). Bohužiaľ moje obavy sa naplnili. Navyše, kto si myslel, že ISKWYDLS bude priamo nadväzovať na posledný záber z jednotky, tak sa veľmi mýli, keďže nový scenárista, Trey Callaway to odignoroval. No a treba upozorniť, že Williamson už na tom nespolupracoval.

Scenár je fakt mizerný. Najväčšia chyba je, že film je až neskutočne predvídateľný. V úvodnej scéne, keď sa Julie spovedá kňazovi, prezradí, že má nočné mory s rybárom. Už vtedy je jasné, že tým kňazom je rybár a že všetko zaujímavé sa skončí skoro, keď sa Julie zobudí. Od dvadsiatich minút je jasné, kto je vrah, je jasné, kto príde koho zachrániť a je jasné aj to, aké bude počasie počas finálnej bitky. Postavy sú ploché a nezaujímavé. Julie je presne taká, akú si ju dokážete predstaviť po dopozeraní jednotky. Je paranoidná, všade vidí vraha, nevie sa zabávať, je taká ako väčšina filmových postáv, ktoré prežili svoj prvý diel. Ostatné postavy sú nudné a nezaujímavé (tak ako ich hereckí predstavitelia).

Hlavnú úlohu si zopakovala Jennifer Love Hewitt. Je to jedna z mála postáv, ktorá nie je vyslovene odporná a to nemyslím len vzhľad. Z jednotky pokračuje aj Freddie Prinze Jr. ako Ray. Od začiatku do konca som mal chuť toho bastarda zabiť, je to obyčajný tupý klaďas a navyše neuveriteľne odolný vrahovi a to vie riadne naštvať. Jediná normálna postava z filmu je asi iba majiteľ (alebo recepčný?) z hotela. Najdebilnejšia postava je bezkonkurenčne postava, ktorú hrá Brandy. Dementná černoška s halogénovými zubami (všimnite si v jednej z úvodných scén ako jej v tme svietia zuby :-)) a navyše s výsostne debilným správaním nám znepríjemňuje život od začiatku do konca. A to isté platí aj o jej priateľovi, ktorého hrá nevyrovnaný Mekhi Phifer. V Pohotovosti aj v novom Dawn of the Dead je celkom dobrý, ale tu hrá nadržaného debilka a taktiež som ho mal chuť zabiť (takisto ako vlezlú postavu miestneho zhúleného rastafariána). A tu sa dostávame ku koreňu veci. Vrah začína skutočne zabíjať až niekedy od polovice filmu a to najskôr podradné postavy a mi tu stále musíme trpieť tú partu debilov. Vraždy sú krvavé, bohužiaľ aj podpriemerné a niekedy neuveriteľné (spomínam si na scénu, keď sa jednej postave vrah trafil s hákom presne do úst a ani neškrabol pomimo). Navyše vrah je nezaujímavý, hák na ruke je podľa mňa ako vražedný nástroj mizerný (dokazuje nám to v mnohých scénach) a maska (oblek) je fádna a taktiež nezaujímavá (ako celý film). Ach, kde sa podeli rukavice s britvami a hokejové masky?

Soundtrack je plný popových žvástov. Veď čo čakať, keď hlavnú úlohu hrá speváčka. Napríklad keď sa dozvieme, že v hoteli je karaoke, je jasné, kto si zaspieva a je trochu trápne, že „zhodou okolností“ si zaspieva I Will Survive :-(. Samotná inštrumentálna hudba vo filme nemá nejaký výraznejší motív a je to len taký minimálny hororový štandard. Čo je však skutočne nepochopiteľné, tak to je výber prostredia. Tropický ostrov mi príde vhodný pre horor asi tak ako Hydrometeorologický ústav (tropický ostrov môže fungovať akurát tak pre zombies, ale určite nie pre slasher). Celkovo je ISKWYDLS stratou času a smutný príklad mizerného pokračovania.

Top z filmu: Mne sa páčil ten majiteľ hotela. Myslím, že ho hral Jeffrey Combs.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.