Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 33 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Wai See Lee ji lam huet yanScience Fiction

Hong Kong

    
trailer    web    imdb 

anglicky: The Wesley's Mysterious File
rok: 2002
režie: Wai-keung Lau (as Andrew Lau)
scénář: Kuang Ni (story) (as Ngai Hong), Jing Wong (screenplay) (as Wong Jing) &), Sap Sam Chan (screenplay) (as Thirteen Chan)
hrají: Andy Lau (Wesley), Rosamund Kwan (Fong Tin Ai), Qi Shu (Pak Sue), Beverly Hotsprings (Fox Malloy), Jing Wong (Dr. Kwok), Mark Cheng (Kill), Almen Wong Pui-Ha (Rape), Roy Cheung (Pak Kei Wai), Samuel Pang (Tan), Kong Lung (Mr. Chu (as Patrick Lung)
produkce: Tiffany Chen (administrative producer), Catherine Kwan, Sylvia Liu, Jing Wong
hudba: Ken Chan, Kwong Wing Chan (as Chan Kwong Wing)
keywords:
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 5099

Recenzoval evilmind

Přidáno: 18. říjen 2002

Když jsem se svého času před jedním svým čínským známým z IRC zmínil, že neznám žádný dobrý HK horror, trochu víc šmrncnutý sci-fi, doporučil mi jako poslední novinku Wesley Mysterious File. Zatím jsem nezjistil, proč se mi vlastně chtěl pomstít...

Údajně je stejnojmenný seriál v HongKongu dosti oblíbený, a veze se na vlně popularity seriálů ve stylu Akt X. Což zní zajímavě. Bohužel filmu chybí hlavně to, co by v podobných seriálech mělo být základem každé epizody - dobrý scénář. Než Akta X film od začátku připomíná spíš Man in Black, a to nejen oblečením všech agentů, tentokráte hnedle ze dvou různých úřadů pro vyšetřování všeho mimozemského. Hlavní postava Wesley patří k úřadu, který zřídilo OSN, a se svými kolegy z FBI nemá zase tak úplně nejlepší vztahy (klišé). Při zneškodňování zlých alienů to ale nemusí být vždycky naškodu. Škoda spíš je to, že u pouhého zneškodňování potvor z úvodu filmu nezůstali autoři po celou dobu jeho trvání.

Příběh boje dvou mimozemských ras na Zemi se totiž po zbytek filmu odehrává především v nepříliš zábavných dialozích, jen občas proložených ukázkou neplech těch zlých, povětšinou něčeho ve stylu dvojky Terminatora (zdejší zlí mají přesně stejné schopnosti metamorfozy). Ze zmateného balastu kopírování spousty jiných snímků se film nedostane bohužel až do konce, a chybí dokonce i očekávaný nezbytný závěrečný souboj. Přesněji řečeno nechybí, ale proběhne uvnitř Wesleyho, takže je z něj vidět prd. Jak lstivé.

Triky jsou docela podprůměrné, a i když některá monstra nevypadají špatně, jakmile na nich kamera ustálí na chvíli pohled, zarazí vás ihned podobnost s 3D rendery pro nějakou tuctovou Playstation hru. Ostatní trikové záběry sestávají především z různých docela pěkných, ale rovněž laciných světelných efektů, které zřejmě v HongKongu, Korei i Japonsku dělají všichni tím samým programem. Ať je to modré světlo jako tady nebo oheň jako třeba v Parasite Eve, pořád je to hrozně uměle, nepřirozeně a uboze.

Bohužel chybí i humor, který by se zrovna do takovéhleho filmu hodil - snad krom památné chvíle, kdy chce Wesley přefiknout hlavní hodnou alienku, a ukáže se, že ona JI nemá. Ještěže šikovná mimozemská holka si vždycky nějak poradí... Tuhle scénu vyhlašuju i nejlepší scénou filmu, a radím vám: vyhněte se mu.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.