Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 50 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
UnderworldMainstreamVampyresWerewolf

USA, Německo, Maďarsko, VB
121 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Underworld
rok: 2003
režie: Len Wiseman
scénář: Kevin Grevioux (story) and), Len Wiseman (story) &), Danny McBride (screenplay)
hrají: Kate Beckinsale (Selene), Scott Speedman (Michael Corvin), Michael Sheen (Lucian), Shane Brolly (Kraven), Bill Nighy (Viktor), Erwin Leder (Singe), Sophia Myles (Erika), Robbie Gee (Kahn (as Robby Gee), Wentworth Miller (Dr. Adam Lockwood), Kevin Grevioux (Raze)
produkce: Robert Bernacchi, Henry Winterstern, Skip Williamson, Tom Rosenberg, James McQuaide
hudba: Paul Haslinger
keywords: vampire, love, warrior, death, blood, werewolf, ancient-vampire, neck-breaking, vampire-slayer, dismemberment, shot-in-the-chest, female-vampire, shot-in-the-forehead, latex-catsuit, latex, shot-in-the-shoulder, shot-in-the-back, needle, shot-gun, burned-alive, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 8801

Recenzoval Ivan Kučera

Přidáno: 04. květen 2005

Vedeli ste, že už stovky rokov pred našimi očami, a predsa nepozorovane, na život a na smrť, bojujú dávnou láskou na smrť znepriatelené rody upírov a vlkolakov? Kým tí druhí prežívajú v poľných podmienkach s povesťou barbarských primitívov, druhí zhýrali vo fajnovú smotánku, užívajúcu si možností, luxusu modernej doby, nepriťahujúc na seba pozornosť verejnosti. Len občas sa situácia vymkne spod kontroly, keď na seba narazia dve skupiny oboch rás a nekontrolovateľne sa pustia do seba. Najhorlivejším bojovníkom proti lykanom je krásna upírka Serlene (Kate Beckinsaleová – PEARL HARBOR, TAKMER BEZ ŠANCE), ktorej rečiam o tom, že vlkolaci niečo chystajú, však nikto neverí. Dokonca sa tomu veľmi nechce – bez dôkazov, ktoré Serlene zatiaľ nemá - veriť ani predčasne zobudenému vampíriemu vodcovi Viktorovi (Bill Nighty). Blíži sa vojna? A káno, kto v nej má väčšiu šancu vyhrať? Ako do toho zapadá pohľadný mladý medik Michael Corvin (Scott Speedman – seriál FELICITY), po ktorom vlkolaci idú a niečo od neho chcú? A dokáže sa tá ženská v pekelne priliehavnom koženom kostýme vôbec zamilovať??

UNDERWORLD natočil ako svoj režijný debut talentovaný Len Wiseman podľa scenára Dannyho McBridea. Všetci dotyční sa rozhodli veľmi okato vykradnúť prvé časti BLADEA a MATRIXU a myslím, že ak sa vám na tom nezdá nič vyložene odsúdeniahodné a dotyčné filmy máte radi, je pravdepodobné, že výsledný kúsok sa vám bude páčiť. Divoké akčné scény, sexy oblečenie a množstvo trikových sekvencií, ktoré obstojne komunikujú s na hlavu postaveným, ale ber ho čert, scenárom. Samozrejme nemôže byť reč o tom, že by ste sa pri sledovaní filmu báli ani že by inovoval zaužívané klišé o oboch rasách, z nich prím tu jednozančne tvoria upíri.

Vďakabodu za káčatko Kate, iné herečky by boli v takejto akčnej úlohe smiešne. V jej podaní uhryznutie, ktoré uštedrí vo finále, vyzerá ako to najsexy filmové uhryznutie kinematografie. Režisér ju sníma s očividnou láskou a rešpektom; ostatne, následne sa stali manželmi a pomerne slušný komerčný úspech pomerne slušne finančne lacného filmu ich priviedol až k sequelu. Ostatní herci nestoja za veľkú zmienku, snáď s výnimkou Billa Nightyho (prestarnutý rocker z LÁSKY NEBESKEJ), ale aj jeho vodcovský upír Viktor sa ku koncu zmení smerom, ktorý mi pokazil jeho zaujímavý vzťah so Serlenou, s ktorou ho evidnetne spája vela. A naopak.

UNDERWORLD je konečne poriadny, nekopromisný crossover, v ktorom si dve slávne hororové rasy idú tvrdo po krku a o ľudí tento krát skutočne nejde, čo je len a len dobre. Dôležité je slovo „americký film“ = množstvo klišé, poslabšia atmosféra, nenápaditá práca s postavami a očakávateľný vývoj deja. Nič-menej ak sa s tým vopred zmierite a budete čakať solídnu akčnú, vizuálne prepracovanú nakladačku s ešte stále zaujímavými mysterióznymi živočišnými druhými (aj keď, ako hovorím, vlkolaci sú aj tento x zase odsunutí na druhú koľaj), nemali by ste byť sklamaní a snáď mi nebudete mať za zlé vysoké hodnotenie. A najlepšia scéna filmu? Pre mňa to bola Beckinsaleová. Aj keď ona nie je scéna, pravda.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.