Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 51 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Scary Movie 3Horror Comedy

USA, Kanada
84 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Scary Movie 3
rok: 2003
režie: David Zucker
scénář: Craig Mazin (written by) and), Pat Proft (written by), Shawn Wayans (characters) &), Marlon Wayans (characters) &), Buddy Johnson (characters) &)
hrají: Pamela Anderson (Becca), Jenny McCarthy (Kate), Marny Eng (Tabitha), Charlie Sheen (Tom), Simon Rex (George), Jianna Ballard (Sue), Jeremy Piven (Ross Giggins), Anna Faris (Cindy), Timothy Stack (Carson Ward (as Tim Stack), Elaine Klimaszewski (Elaine)
produkce: Phil Dornfeld, Grace Gilroy, Kevin Marcy, Andrew Rona, Bob Weinstein
hudba: James L. Venable
keywords: crop-circle, farm, videotape, giant, cornfield, beautiful-woman, third-part, priest, sequel, music-contest, thrown-through-window, pedophile, splatter, twins, rap-music, car-accident, sexual-humor, shootout, well, severed-head, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 7503

Recenzoval Ivan Kučera

Přidáno: 27. únor 2005

Aj keď si myslím, že na Studnu patria temné a brutálne horory, je SCARY MOVIE 3 paródia na horory /okrem ZNAMENÍ dostala zabrať hlavne Samara/, takže snáď ma za túto recenziu neukameňujete... Svojho času sa dosť popísalo o tom, ako bratia Weinsteinovci najskôr zarobili veľké peniaze na resuscitovaných vyvražďovačkách a keď tie filmy vyšli z módy, zarobili Bob a Harvey veľké peniaze na paródiách na vyvražďovačky. SCARY MOVIE mal veľký úspech napriek (resp. práve kvôli tomu) nechutnostiam, SM 2 bol už len jedna veľká nechutnosť, ale B & H sú príliš dobrí podnikatelia na to, aby neodkázali resuscitovať sériu, ktorú zlým vkusom zabili skôr, ako ju vôbec poriadne stvorili a tak z trojky ale šupom! vyrazili klan Wayansovcov a do režisérskej stoličky posadili veterána Davida Zuckera, ktorý s bratom Jerrym a Jimom Abrahamsom stvoril niekoľko pilierov parodického žánru, na čom mal zásluhu Charlie „Topper“ Sheen a Leslie „dement, ehm, pardon, Drebin“ Nielsen. Obaja sú aj v SM 3, ktorý v USA zarobil veľké peniaze, nemal mizivý rozpočet a vzhľad mimozemšťanov by som nehodil na odfláknutosť ale na umelecký zámer. Sme predsa v paródii, že? I tak ale pôvodný vzhľad emzákov (stvorený votrelčou dvojkou Alec Gillis a Tom Woodruff junior) vyzeral o triedu „serióznejšie“.

Ono vlastne záverečná štvrť hodinka vyzerala pôvodne tiež totálne odlišne v porovnaní s tou oficiálnou. Na DVD - dostupnom aj u nás - je k dispozícii nie len hrsť vystrihnutých/ alternatívnych scén (ešte jeden Jacko/, ale aj kompletné finále, kde je naviac paródia na HULKA a akčnú scénu z MATRIX RELOADED, emzáci vyzerajú inak a pointa je tiež iná. Na DVD máte príležitosť vidieť, v akých ťažkostiach film vznikal, na čom mala zásluhu uponáhľanosť, keďže producenti film chceli mať hotový, kým neupadne záujem o parodované filmy.

Nemá veľký zmysel venovať sa obsahu, ale budiž. Hrdinka Cindy Campbellová (znova Anna Farisová, aj keď odfarbená na blond) má za sebou strašné časy (sérioví vrahovia, duchovia), ale darí sa jej žiť si svoj život. Pracuje ako reportérka a stará sa o malého Codyho. Dostáva sa na stopu záhadnej videokazety, ktorú keď si pozriete, zazvoní vám telefón dozviete sa, že o týždeň umriete. Počas pátrania sa spozná s bývalým kňazom Tomom (Charlie Sheen) ktorý po strešnej strate manželky (Denise Richardsová) a najmä jeho bratom Georgeom (Rex), ktorého príliš netrápia tajomné obrazce, ktoré sa im začali objavovať v obilí (alebo kukurici?) a radšej sa pripravuje na beznádejnú dráhu rapera. K slovu sa dostane aj americký prezident Harris (Nielsen).Napokon sa zrejme dozvieme, že kazeta a ufóni spolu nejako súvisia, ale je to celkom fuk.

Rozdiel medzi trojkou a predchádzajúcimi SM je v tom, že je (v dobrom) zastaralá a keď vezmeme do úvahy, koľko nechutností sme už minule videli, tak v trojke takmer žiadne nie sú. Namiesto toho brutálne situačný humor (pohreb kamarátky, Michael Jackson) a dialógy, ktoré strašné slovenské titulky nemajú šancu plnohodnotne nahradiť ani keby chceli.

Ako vysvetliť kvalitatívny posun v sérii? Myslím, že najmä zmenou režiséra, ale aj faktom, že scenáristov prekvapivo už nebolo osem, ale len dvaja a jedným z nich bol osvedčený Pat Proft. Za zmienku stojí spomenutý vyšší rozpočet a že Weinsteinovci sa zrejme tento krát po fiasku s dvojkou v trojke veľmi neangažovali a nechali priestor tým, ktorí sa parodickému fachu rozumejú predsa len o čosi viac. SM 3 vznikal v časovom chvate, scenár sa prepisoval medzi natáčaním, ale zábava je to na dnešné časy až prekvapivo dobrá.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.