Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 30 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Howling 2Werewolf

VB, USA
91 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Kvílení vlkodlaků 2
rok: 1985
režie: Philippe Mora
scénář: Gary Brandner (screenplay), Robert Sarno (screenplay) and)
hrají: Christopher Lee (Stefan Crosscoe), Annie McEnroe (Jenny Templeton), Reb Brown (Ben White), Marsha A. Hunt (Mariana), Sybil Danning (Stirba), Judd Omen (Vlad), Ferdy Mayne (Erle (as Ferdinand Mayne), Patrick Field (Deacon), Jimmy Nail (Dom), Steven Bronowski (Moon Devil)
produkce: David Blake, Grahame Jennings, Steven A. Lane, Avrumie Schnitzer, John Alan Simon
hudba: Stephen W. Parsons (as Steve Parsons)
keywords: werewolf, transylvania, queen, stabbed-in-the-chest, severed-hand, monster, buxom, bodily-dismemberment, female-frontal-nudity, sequel, blood-and-gore, bare-breasts, blood-bath, wolf, orgy, shot-in-the-head, intestines, axe-in-the-head, bitten-in-the-neck, breasts, curse, blood-splatter, disembowelment, female-nudity, stabbed-in-the-stomach, impalement, whip, stabbed-in-the-head, exploding-head, blood, castle, bestiality, person-on-fire, beautiful-woman, funeral, second-part, supernatural, eyeball, death, based-on-novel, independent-film, character-name-in-title
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 6496

Recenzoval JohnnyD

Přidáno: 17. prosinec 2004

Vlkodlaci patria medzi zlatú trojicu Frankenstein & Dracula & Wolf Man (alebo Werewolf, ako chcete), i keď sú najmenej slávni. Najslávnejším vlkodlačím filmom asi (určite) navždy ostane The Wolf Man od režiséra Georgea Waggnera a nepredčí ho žiadny snímok. Je to proste kult a takisto kult je aj film Howling. Nie nadarmo sa dostal do rebríčka najdôležitejších horrorov všetkých čias, podľa Allmovie.com so skóre 4/5 (také isté skóre ako má napr. The Omen, Blair Witch Project, Re – Animator, Creature from the Black Lagoon). Lenže producenti nezostali iba pri jednom filme a nakrútili ich sedem!

Vopred sa musím priznať, že iný diel tejto série som nevidel, ale veľmi rád by som si pozrel prvý diel, po ostatných pre ich pochabú kvalitatívnu hodnotu netúžim. Ale myslím, že to by nemal byť problém, lebo pri pozeraní som nepocítil, že by som nevyhnutne (z hľadiska chápania deja) potreboval vidieť Howling, pretože dej je (s)prostý a jednoduchý.

Na začiatku uvidíme malý prológ Christophera Leeho o vlkodlakoch. Naša hlavná hrdinka stratí sestru. Po jej pohrebe k nej príde Stefan Crosscoe (Lee) a oznámi jej nečakanú správu: Jej sestru zabili vlkodlaci, ktorá je teraz vlkodlak tiež (kto by to čakal :-)). A tak sa ešte pár krát z vlkodlakmi stretneme, či v noci na cintoríne alebo v noci na rockovom koncerte (najtrápnejšia rocková kapela, akú som mal možnosť vidieť). Potom sa vyberieme (kam inam ako) do Transylvánie, zabiť kráľovnú vlkodlakov, Stirbu. Tá je na začiatku starou zoschnutou babkou, ale po chvíli sa premení na sexi „vlkodlačicu“ (tí ktorý vypli TV, resp. video, pred touto scénou prišli o najzaujímavejšie scény filmu). A pravdaže aký by to bol béčkový horror, keby Stirba neusporiadala nejaké tie orgie a keby si to hlavní (ľudskí) hrdinovia nerozdali za zvuku ľudovej hudby. A príbeh ide ďalej a nutkanie rozkopať TV sa zväčšuje.

Dosť ma prekvapilo, že tento film z roku 1985, bol nakrútený vo vtedajšom Československu, v čase socializmu. Na IMDb si môžete pozrieť, že v tomto filme si zahrali aj nejakí tí československí herci. Druhá vec, ktorá ma prekvapila bol fakt, že tento film má ďalšie pokračovania (päť). Myslím, že po takomto otrasnom filme by producenti mali sériu pochovať. No čo je na tomto také zlé? Som dosť lenivý, aby som to tu všetko vypisoval a vám by sa určite nechcelo čítať takú dlhú recenziu. Ale niečo predsa: Po prvé je tu otrasný scenár, pod ktorý sa podpísali akýsi Gary Brandner a Robert Sarno. To najväčšie vlkodlačie klišé a žiadna stopa po inovácii a originalite (pravdaže vynímajúc otrasnú rockovú kapelu, ktorú nemožno brať inak ako chabý pokus získať mladé publikum). Po druhé máme tu hercov. Nebudem sa zaoberať nikým iným ako Christopherom Leem (i keď treba spomenúť aj Sybil Danning, ktorá sa vyznamenala na konci filmu v jej nezabudnuteľnom sóle). Pán Lee je kult a mnohí na neho nedajú dopustiť, ale treba si priznať, časy Draculu sú preč a Lee sa nejakých tých 20 rokov trápi a len ťažko vie natrafiť na dobrú rolu (spomeňte si napríklad na otrasnú Policajnú Akadémiu 7: Misia v Moskve a minule som ho zazrel v malej role v TV seriáli Charlie’s Angels). Keďže na Leeho sa nezabudlo, teraz sa opäť dostáva do prvej ligy a to len vďaka fanúšikom v radoch režisérov (George Lucas – Star Wars, Peter Jackson - LOTR). Našlo by sa tu mnoho ďalších nedostatkov, ktoré nebudem menovať. Azda by sa slušilo spomenúť ešte masky. U vlkodlačích horrorov sú jedným z hlavných lákadiel a treba priznať, že aj tu filmári zlyhali. Niekomu sa možno zdajú super, ale mne pripadali ako obyčajný ľudia, len mali trochu chlpov naviac.

Ale poďme ku kladom, dávam bod navyše za alternatívny názov filmu, pod ktorým film bežal v Británii : Stirba the Werewolf Bitch. Film je taký otrasný, až je to sranda. Myslím, že recenzent na IMDb svojim hodnotením jednou vetou trafil do čierneho, citujem „Sybil Danning's perfect breasts saves flick from garbage dump“. Nemám čo dodať.

Top z filmu: záverečné titulky. V nich sa naša vlkodlačia kráľovná niekoľko krát odhalí (titulky asi mali byť akýsi klip, pre danú rockovú kapelu). Už spomínaný recenzent na IMDb spočítal počet „odhalení“ – 1 vo filme, 17 počas tituliek!Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.