Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 36 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Jeepers CreepersSérie: Jeepers Creepers

Německo, USA
90 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Jeepers Creepers
rok: 2001
režie: Victor Salva
scénář: Victor Salva (written by)
hrají: Gina Philips (Patricia 'Trish' Jenner), Justin Long (Darry Jenner), Jonathan Breck (The Creeper / Bald Cop), Patricia Belcher (Jezelle Gay Hartman), Eileen Brennan (The Cat Lady), Brandon Smith (Sgt. David Tubbs), Peggy Sheffield (Waitress Beverly), Jeffrey William Evans (Restaurant Manager), Patrick Cherry (Binky Plutzker), Jon Beshara (Officer Robert Gideon)
produkce: Willi Bär, Francis Ford Coppola, J. Todd Harris, Eberhard Kayser, Tom Luse
hudba: Bennett Salvay
keywords: college, demon, cat, pipe, church, gore, blood, body-landing-on-car, severed-arm, hit-by-car, serial-killer, bandage, psychic-power, lifted-by-the-throat, eaten-alive, small-town, police-station, eye-gouging, mass-murder, black-panties, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 10947

Recenzoval Ivan Kučera

Přidáno: 11. prosinec 2004

Bolo nebolo, bola raz v Amerike véééľmi dlhááá cesta a bola smutne preslávená legendami o tom, že sa tam strácajú ľudia a nachádzajú sa iba ich autá, alebo sa nájde aj telo, ale chýba mu hlava. Práve po tejto sympatickej cestičke si to vo svojej rozheganej káre šinú súrodenci Trish a Darry Jennerovci. Idú na prázdniny domov a aby sa Trish zbavila spomienok na stroskotaný vzťah, myslela asi, že by jej pomohla dlhá cesta autom svojho nemožného brata, s ktorým si stále nadávajú, ale samozrejme, sme v americkom filme, v skutočnosti sa majú radi a jeden by za druhého život položili. Na ľudoprázdnej ceste ich napadne „nákladiak z pekla“, ktorého šoféra nevidia a celé to dosť pripomína Spielbergov Duel.

Keď idú neskôr, živí a viac-menej zdraví, okolo opusteného kostola, ktorý „strážia“ operenci (Vrana, Hitchove Vtáky), uvidia auto a veľkého šoféra v plášti a klobúku, ako niečo hádže do odpadovej rúry, vedúcej hlboko pod zem. Je to zabalené v plachte, veľké a má to červené šmuhy. A z rádia začína hrať pesnička o „džíprs kríprs“... Jeepers Creepers je solídny horor, ktorým si chcel inak režisér, ale tento krát producent Francis Ford Coppola (Apokalypsa), ktorého filmy už veľa nezarábajú (Jack), nahnať pár dolárov na odkúpenie nových pozemkov do svojej vinice.

Nebudete sa v noci báť, ale počas pozerania budete aspoň teenagerom (ktorá tento krát skutočne ako teenageri nevyzerajú) držať palce a sem-tam spriaznene vykríknete niečo typu „Dupni na to konečne, ty krava! “ čo je, pokiaľ viem, u hororu pochvala.

Film nie je inovačný. Je staromódny. Bodaj by nie, Victor Salva je milovník hororov 80. rokov a je to vidieť. Viac ako o krv mu ide o budovanie atmosféry strachu a záhady na základe toho, čo nevidíme. Chvályhodné. Ale. Ako väčšina tvorby 80. rokov, i jeho film napokon stratí nervy a naservíruje políciu, ktorá veľmi neverí, terminátorovské vyvraždenie ich stanice a veštkyňu, ktorej nástup predznamenáva najhoršiu časť filmu (bez atmosféry, zato s mŕtvolami a nefungujúcim svetlom), v ktorej sa hovorí v takých hádankách, až vás rozbolí hlava.

Salva videl dosť filmov a je to poznať. Okrem už spomenutých si možno spomeniete ešte na Nočnú moru na Elm Street, Terminátora 2 (diera v tele), Stopára s Rutgerom Hauerom, Mimic, kde sa tiež niekto za niečo maskoval a gauner sa pohybuje ako Múmia a Matrix. Film tiež rieši situáciu ohľadom toho, že na svete ročne zmizne neuveriteľne veľa ľudí bez stopy a v určitých častiach sveta kolujú legendy o lietajúcich opachách.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.