Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 29 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Return of the Killer Tomatoes!Horror Comedy

USA
98 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Návrat vražedných rajčat
rok: 1988
režie: John De Bello
scénář: Stephen F. Andrich (writer), John De Bello (writer), Costa Dillon (writer), J. Stephen Peace (writer)
hrají: Michael Villani (Bob Downs (as Mike Villani), Harvey Weber (Sid), John Astin (Prof. Gangreen), Karen M. Waldron (Tara Boumdeay (as Karen Mistal), J. Stephen Peace (Wilbur Finletter (as Rock Peace), Anthony Starke (Chad Finletter), John De Bello (Charles White), George Clooney (Matt Stevens), Gordon Howard (Pizza customer), Rick Rockwell (Jim Richardson / Tomato dealer)
produkce: Lowell D. Blank, J. Stephen Peace
hudba: Neal Fox, Rick Patterson
keywords: pizza, tomato, mad-scientist, world-domination, the-end?-title-card, product-placement, laboratory, plant, shower, mutant, spoof, self-referential, sequel, film-in-film, b-movie, independent-film
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 6365

Recenzoval chaos_device

Přidáno: 06. říjen 2002

Na Revenge of the Killer Tomatoes jsem se chtěl podívat v domění že jde o béčkový horror. Podle názvu navíc horror mimořádně béčkových „kvalit”. Zprvu mě vyděsilo že jsem dostal víc než jsem čekal - tak mizerný horror jsem opravdu ještě neviděl, film u mě propadal podle jakýchkoliv myslitelných měřítek. Až po chvíli mi došlo že v tomto případě bohužel nejde ani tak o horror jako o parodii na horrory.
 
Je to škoda, neboť snaha filmařů vytvořit podobné absurdity jako je útok zabijáckých rajčat s čistě seriózními úmysly mi připadá mnohem zábavnější než prvpoplánový úmysl vytvořit vtipné scény. Odpadá tak možnost zasmát tomu co ve filmech vzniká jako vedlejší, často nechtěný produkt.
 
Příběh: 10 let po útoku nechvalně proslulých rajčat na Ameriku kuje profesor Gangreen další pikle. Nová várka zabijáckých rajčat je tentokrát mnohem nebezpečnější - pod poslechem určitého druhu hudby se dokáží proměnit v lidi (a nazpět). Jeden z profesorových pokusných králíčků (v tomto případě spíše zajíčků) však profesorovi uteče a sbalí místního pizza-boye Chada. Tmavovlasá „tomato-girl” Tera je opravdu přitažlivé děvče a kromě toho že rádá vaří a uklízí má také neukojitelnou chuť na sex. Není divu, když si ji profesor stvořil jako dokonalou ženu :) Chadovy a jeho kámoši Mattovi však Tera přinese více škody než užitku: mimoto že ji profesor chce nazpět si s sebou z jeho tajné laboratoře vzala jedno chlupaté rajče, jehož přítomnost je díky všeobecnému zákazu rajčat v Americe zdrojem násilných potíží všude kde jej místní obyvatelé potkají. Profesorovi se Teru podaří unést a tak musí Chadovi a Mattovi přijít na pomoc komando, které zachránilo Ameriku v prvním díle. Je to opravdu pečlivě vybraný vzorek lidského odpadu: korpuletní černoch nacpaný do o tři čísla menšího bílého kovbojského oblečku, potápěčský fetišista vždy navlečený v neoprenu, masce a šnorchlu a nakonec vrchní imbecil - hlavní hrdina minulého dílu, neustále za sebou po zemi tahající padák.
 
Výkony herců jsou mizerné. Ne že by neměli na víc, ale žánr filmu jim přikázujhe hrát přehnaně afektované role kterým já osobně vůbec nemůžu přijít na chuť. Nejvíce se to projevuje u šíleného profesora a jeho asistenta magora/Igora. Američtí filmaři by si měli uvědomit že příliš mnoho kuchařů někdy spálí polívku. Kočka Tera je jediná sympatická postava ve filmu - je to ale spíše tím že je pěkná, hloupá a sexy než tím že by nějak dobře hrála. Její představitelka Karen Mistal mi na první pohled připadala hodně povědomá, ale po nahlédnutí do jejího skromného záznamu na IMDB jsem zjistil že jsem ji mohl zahlédnout nanejvýš ve filmu Vesmírní kovbojové (2001), případně v některých dílech Bay Watch, na což jsem se ovšem nikdy moc nedíval :) Druhá a poslední povědomá tvář ve filmu je George Clooney v roli Matta. Je to nejspíš jeho úplně první film a s dlouhými vlasy vypadá ještě hůř než zabijácké rajče. V některých scénách filmaři před kameru očividně nahnali pár kolemjdoucích.
 
Ano, rajčata, na ty bych málem zapomněl. Film musel mít opravdu hodně mrzký rozpočet, protože kromě normální zeleniny a jedné plyšové hračky ve filmu rajčata uvidíme jenom v sestřihu z minulého dílu. I tam ale vypadají mizerně: útok zabijáckého rajčete vypadá tak že se ulicí dolů řítí dvoumetrová plastiková koule představující rajče. Nepochopil jsem jestli to že jí jdou dole vidět kolečka znamená že jezdí na skateboardu nebo že se filmaři neobtěžovali tohle ze záběru vynechat. Jindy se prostě takové rajčce kutálí ze svahu, hned za davem vyděšených američanů. I když postavy ve filmu propadnou panice pokaždé když uvidí obyčejné rajčce, nám ostatním to děsivé prostě připadat nemůže.
 
Celkově je to brak a co je horší - je to nuda. Jedničku jsem neviděl a nyní ani nevidím důvod proč bych si ji kdy pouštěl. Ve filmu je pár dobrých momentů, ale většinou nestojí za nic. Za zmínku snad stojí nejkratší automobilová honička všech dob a scéna ve které na místní pizerii zaútočí tlustý Kubánský generál, za ním tři kovbojové, nějaké ninja-komando a nakonec pár karatistů. Pokud vás podobné frašky baví, možná to strávíte, ale mě to moc nebere. 2 body z deseti dávám místo jedničky nejspíš proto že existují ještě horší podívané, póvl který by snad měli sprovodit ze světa i s jejich tvůrci :) O tom ale snad až někdy příště.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.