Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 152 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
BladeKomiksVampyres

USA
120 minut

    
trailer    web    imdb 

rok: 1998
režie: Stephen Norrington
scénář: David S. Goyer (written by)
hrají: Wesley Snipes (Blade), Stephen Dorff (Deacon Frost), Kris Kristofferson (Whistler), N'Bushe Wright (Karen), Donal Logue (Quinn), Udo Kier (Dragonetti), Arly Jover (Mercury), Traci Lords (Racquel), Kevin Patrick Walls (Krieger), Tim Guinee (Curtis Webb)
produkce: Avi Arad, Wesley Snipes, Stan Lee, Andrew J. Horne, Lynn Harris
hudba: Mark Isham
keywords: vampire, blade, blood, revenge, vampire-hunter, blood-spatter, x-rayed-skeleton, hypodermic-needle, mentor, vampire-driving-car, stabbed-in-the-eye, tragic-hero, groin-kick, crotch-grab, burned-body, katana, hospital, oral-sex, impalement, reverse-footage, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 8395

Recenzoval JohnnyD

Přidáno: 21. červenec 2004

Chcete vidieť, čo vznikne, keď spojíte horor a akčný film? Ak áno, tak si pozrite film Blade. To najlepšie z akčného filmu v upírskom horore. Áno, tak to je Blade.

Bladeovu matku pohrýzli upíry, krátko na to porodila. Narodil sa Blade, ktorý je napoly upír a napoly človek. Je to denný upír! Blade sa zaprisahal, že vyzabíja všetkých upírov. Pomáha mu v tom starý Wistler. Tomu zas upíry zabili rodinu a tak ich chce zničiť. Film sa začína na upírskej diskotéke, ktorú navštívi Blade a „vyčistí“ ju. Presúvame sa do nemocnice, kde dvaja doktori idú pitvať spálené telo (upíra). No, ale to telo nie je tak mŕtve ako sa zdá a upír „vstane z mŕtvych“. Lenže vtedy príde Blade a upíra odrovná. Zoberie so sebou doktorku, ktorú upír pohrýzol a utečú. Odvezie ju do Wistlerovej dielne a tam ju ošetria. Doktorka sa pripojí k nim, aj keď spočiatku Blade a Wistler nesúhlasia. Medzitým sa koná akási konferencia upírov. Mladý „nečistokrvný“ upír Frost, chce byť najsilnejším upírom a tak navrhne upírom „čistokrvným“ aby sa s nim spojili a oživili legendu La Magra. Upíry spočiatku nesúhlasia, ale Frost a jeho spojenci ich donútia. Keď sa to Blade dozvie, rozhodne sa ho zastaviť.

Nie som veľký fanušik akčného filmu. Pravdu povediac, neznášam ho pre jeho plytkosť a serióznosť. Je pravda, že sú aj akčné filmy, ktoré sa mi páčia. Ide buď o akčné komédie (Smrtonosná Zbraň 3, Smrtonosná Zbraň 4), o ázijské bojové umenia a fantasy (Mortal Kombat, Tiger a Drak) alebo comix (Batman, Hulk). Blade patrí k tím lepším, pretože je tu humor, fantasy, súboje v štýle ázijských akčných filmov a je to comix. Najväčším kladom filmu je Kris Kristofferson a jeho Wistler. Je to najvtipnejšia postava filmu (no možno by sa mu vyrovnal ten tlstý upír) a zároveň najdrsnejšia. Stephen Dorff je tiež veľmi dobrý a patrí medzi tých najlepších záporákov filmografie (pravdaže sú aj oveľa lepší, ale je asi viac horších). Ako nie príliš dobrá voľba sa tu ukazuje Wesley Snipes. Určite v akčných scénach by ťažko hľadali lepšieho, ale hneď ako zhodí „masku“ superhrdinu a má povedať nejakú súvislú vetu, ukazuje sa jeho malý herecký potenciál a že je drevený ako truhla (napríklad scéna v meste s Frostom a s tím dievčatkom). Ale na druhej strane, keď som rozmýšľal, kto by mohol ešte hrať Bladea, tak som bol zrazu v koncoch (napadol ma jedine Eddie Murphy, to aby bol Blade aspoň taký vtipný ako Wistler, ale keď som sa nad tým zamyslel, tak by to asi nedopadlo najlepšie). Efekty sú prevažnú časť filmu dobré, ale tá počítačová krv je viditeľne umelá. Inak gore bolo super. Vo filme treba pochváliť ešte kameru a soundtrack. Techno veľmi nemám rád, ale do akčného filmu patrí, ako mačeta k Jasonovi. Žeby Blade odštartoval novú vlnu upírskych filmov? Nastala renesancia tohto subžánru? Toto je o niečom inom, ako Stokerov Dracula. A je to sakramentsky dobré.

Top z filmu: Ten tlstý upír, ktorý sa pohol a tak ... A ešte samozrejme úvodná a záverečná akčná scéna.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.