Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 31 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
ShredderSlasher

USA
86 minut

    
trailer    web    imdb 

rok: 2003
režie: Greg Huson
scénář: Craig Donald Carlson (writer), Greg Huson (writer)
hrají: Scott Weinger (Cole Davidson), Lindsey McKeon (Kimberly Van Arx), Juleah Weikel (Pike), Billy O'Sullivan (Skyler (as Billy O'), Holly Towne (Robyn), Brad Hawkins (Christophe), Peter Riggs (Kirk), Candace Moon (Evil Skier / Shelly), Ron Varela (Mystery Skier / Bud), Seth Reston (Sheriff Toney)
produkce: Jerry P. Jacobs, Geof Miller, Rory Veal
hudba: Alan Derian
keywords: video-camera, decapitation, severed-head, snowmobile, beautiful-woman, flashlight, slasher, axe, snowboarding, snowboard, independent-film
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 4994

Recenzoval evilmind

Přidáno: 04. říjen 2002

Existují filmy, o kterých vám stačí vědět jen něco malinko informací, a odvodíte z toho o čem to bude, jak to skončí, a jestli se vám to bude líbit. Často stačí třeba jen obal DVD, jako v případě filmu Shredder - no posuďte sami:

Když jsem tuhle obálku poprvé viděl, tipnul jsem si že to bude slasher, že tam budou řvoucí teenageři, že se mi bude líbit vrah do doby než se odhalí (maskované postavy s dvoubřitou sekerou mi imponují tak nějak obecně), a že to bude celkově opravdu dobrá zábava. Nemůžu sice teď tvrdit, že jsem všechno odhadnul úplně přesně (postavy málo řvou a celkově to tentokrát tak nějak nevyšlo), ale co chtít víc, když jsem tehdy neviděl i zadní stranu DVD? Ale popořádku...

Partička teenagerů si vyjede na lyžarský a hlavně snowboarďácký výlet do hor, na soukromou sjezdovku patřící jednomu z jejich rodičů. Lyžování je to opravdu parádní když tu nepřekážejí davy turistů, a na svah se příliš nehrnou ani místní - od doby, kdy tu zahynula místní dívka, považujou sjezdovku za prokletou... Ke sjezdovce patří i pěkná chata, kde mohou teenageři vést své stupidní nadržené řeči, vzájemně se harašit, a vůbec provádět všelikou činnost, kterou obvykle dělávají. Však na to mají jen jednu noc, protože film se mezitím posune do třetiny, a je jasné, že příštího dne už se musí něco dít. Chvíle pro další pokochání se pohledem na DVD cover.

Na něm je vidět, že vrah v lyžařském má černou přilbu, což je obvyklý trik - zamaskovat postavu tak, aby nebylo jasné, jestli to je chlap nebo ženská! Okruh podezřelých tak od počátku filmu je dostatečně široký. Vraždí přímo někdo z party? Nebo ten stopař, kterého vzali naivně s sebou? Možná to bude místní nadržený a úplatný šerif? Řidič protahovacího vozu s výmluvnou nálepkou SMRT SKEJŤÁKUM na kapotě? Někdo z divných místních vesničanů, kterých je plná hospoda? Shredder není detektivka, a tak se okruh podezřelých zužuje nikoliv na základě logických úvah, ale především smrtí dalších a dalších možných pachatelů. Některá zabití jsou docela nápaditá (kameraman, rampouch), ale většinou je to slabota, a příznivci gore budou zklamáni. Ale - teď je tu čas znovu se podívat na cover!

Naplněni energií si můžeme říci, že film je natočen řemeslně slušně. Do chvíle, než dojde na nějakou akci - jakoby se režisér bál trochu podráždit ratingové komisaře, nebo alespoň malinko zahazardovat s životy herců, kteří vesměs stejně nestojí za mnoho, takže by jich nebyla škoda. Poměrně dost místa zabírají scény jízdy na snowboardu, a právě tam vyniká neschopnost kamery snímat něco v pohybu nejvíce. Nejsem žádný příznivec snowboardingu, ale přece jen pár filmů o něm jsem více či méně nedobrovolně viděl, takže jsem si rozhodně jistý, že jak ze statické kamery tak z vrtulníku by šlo získat nesrovnatelně zajímavější záběry. Takhle to spíš vypadá trochu jako to home video, co jeden z teenagerů ve filmu sám natáčí... No, a kvůli řečem o sportu bychom skoro zapomněli na pravidelnou chvilku pro cover. Pořád ještě je tamhle nahoře.

Řeči. Na ty bych málem zapomněl. Dialogy jsou asi to jediné, co brání odhodit Shredder mezi totální amatérský odpad. Vtipně působí některé hlášky především proto, že film ani na chvíli nesklouzává do komedie. Chování postav je vlastně spíš tragické, místo aby zpanikařili po nálezu první mrtvoly, klidně se dál brouzdají po sjezdovce, a trochu z míry je vyvedou až zásahy do jejich vlastních řad. Mezi památné výroky se určitě zařadí třeba „I'm not gay - i'm just horny!” (noční život v posteli dvou děvčat) nebo „Next time we're being stalked by a serial killer - don't go into the basement” (poselství na konci filmu). Bohužel scénář, dialogy, herci ani vrah si neudrží kvalitu po celých 80 minut, a proto nemohu než film hodnotit jako opravdu velice průměrný. Jen ten cover... ten je prostě boží.

Nejlepší scéna: Sněhulák měl skoro umělecké kvality. A oběšenec, neustále kroužící po lanovce bez toho, aby si ho někdo všimnul, zase kvality komediální, a vůbec by myslím neškodilo ještě trochu více ho před odříznutím využít...Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.