Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 78 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
RumpelstiltskinSupernatural

USA
87 minut

    
trailer    web    imdb 

rok: 1995
režie: Mark Jones
scénář: Mark Jones (written by) &), Joe Ruby (written by)
hrají: Kim Johnston Ulrich (Shelley Stewart), Tommy Blaze (Max Bergman), Allyce Beasley (Hildy), Max Grodénchik (Rumpelstiltskin), Vera Lockwood (Matilda), Jay Pickett (Russell Stewart), Sherman Augustus (John McCabe), Valerie Wildman (Nedda), Jack McGee (Detective Ben Smith), Mark Holton (Huge Man)
produkce: Nancy Paloian, Michael Prescott, Joe Ruby, Ken Spears
hudba: Charles Bernstein
keywords: rumpelstiltskin, nudity, policewoman-killing, severed-head, female-nudity, child-in-peril, cop-killing, lifting-person-in-air, neck-breaking, widow, thrown-through-window, independent-film, character-name-in-title
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 5940

Recenzoval JohnnyD

Přidáno: 21. červenec 2004

Z času na čas si pozriem nejaký ten podpriemerný béčkový horor. Som nenapraviteľný a po hroznostiach typu Children of Corn 5: Field of Terror, či Bloody Murder som si zase pozrel jedno béčko. A to v béčko s veľkým B, keďže v časopise bolo najnižšie možné skóre pre film 1/5 (toto ešte pri žiadnom filme nebolo, ani pri tých už spomínaných!). Od tohto filmu som nečakal nič, ba ešte menej. Preto som bol milo prekvapený.

Ale poďme na začiatok. V štrnástom storočí démon bez duše menom Rumplcimprcampr ukradol mlynárke dieťa a celá dedina ho naháňa. Keď ho dolapia, tak na neho uvalia kliatbu a uväznia ho do kamennej sošky. Ešte pred uvalením kliatby si Rumplcimprcampr stihne pochutnať na oku istého dedinčana. Už sme dvadsiatom storočí. Jednej čerstvej matke zavraždia manžela a tak ju priateľka zoberie do istého obchodu so starožitnosťami. Tam si kúpi jednu zvláštnu sošku (určite viete akú sošku). Zaželá si späť svojho manžela. Želanie sa jej splní a na druhý deň stretne Rumplcimprcampra. Ten jej vezme dieťa, ale matka ho vybojuje späť. Začína sa naháňačka na život a na smrť. Rumplcimprcampr si požičia motorku a neskôr i veľký kamión. Matka sa dieťaťa nemieni vzdať a cestou stretne úchylného televízneho idiota Maxa. Ten jej spočiatku neverí, ale keď stretne Rumplcimprcampra tak sa k nej pridá. Matka zistí, že Rumplcimprcampr je postava s rovnomennej rozprávky bratov Grimmovcov a že tá legenda je pravdivá.

Nuž, tak tento hororovo komediálny film je pecka ako sa patrí. Rumplcimprcampr je vtipný, morbídny a môže konkurovať stáliciam ako Freddy Krueger či Chucky. Riadne čierny humor tomuto filmu nechýba. Za spomenutie stoja napríklad scény, keď Rumplcimprcampr odtrhne hlavu mužovi, hodí ju na zem a zoberie si jeho cigaretu (z úst), či keď si odtrhne hlavu a ňou potom pokúsi do krku svoju obeť. Design Rumplcimprcampra je veľmi pekný (ak sa to týmto slovom dá nazvať), čiže je asi taký krásavec ako už spomínaný Freddy. Výborná je aj scéna na autách, keď kamión naháňa motokáru a zrútia sa do priekopy. Perfektné sú aj komentáre Rumplcimprcampra. Je to akési nové spracovanie rozprávky bratov Grimmovcov, z ktorej si vedome uťahujú. Tu vidieť, že rozprávky majú veľmi blízko k hororom. Niet pochýb, že Peter Jackson (Braindead, Bad Taste) by bol pre film lepší režisér, ale aj tak je to super. Kiežby takých filmov bolo viac. Vo filme vystupujú neznámi herci a zdá sa mi, že tam hrala jedna herečka zo seriálu Moonlighting. Vraždy sú v tomto filme zväčša originálne, napríklad napichnutie na zástavu, či už spomínanú ukusnutie. Film sa končí tak, že by mohlo nasledovať aj pokračovanie, čo podľa mojich informácií nevzniklo (škoda). Ak máte radi hororové komédie, tak si to nenechajte újsť.

Top z filmu: No jednoznačne Rumplcimprcampr na motorke. Aj s tými jeho slnečnými okuliarami. Fakt Bomba!Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.