Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 45 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Addams Family ValuesHorror Comedy

USA
94 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Addamsova rodina 2
rok: 1993
režie: Barry Sonnenfeld
scénář: Charles Addams (characters), Paul Rudnick (written by)
hrají: Anjelica Huston (Morticia Addams), Raul Julia (Gomez Addams), Christopher Lloyd (Uncle Fester Addams), Joan Cusack (Debbie Jellinsky), Christina Ricci (Wednesday Addams), Carol Kane (Grandma), Jimmy Workman (Pugsley Addams), Kaitlyn Hooper (Pubert Addams), Kristen Hooper (Pubert Addams), Carel Struycken (Lurch)
produkce: David Nicksay, Susan Ringo, Scott Rudin
hudba: Marc Shaiman
keywords: nanny, summer-camp, uncle-fester, baby, love, addams-family, macabre, reference-to-jack-the-ripper, murder-attempt, brotherhood, grandmother, arm-wrestling, black-widow, evil-woman, dark-heroine, attempted-murder, attack, flaming-arrow, black-comedy, baldness, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 9049

Recenzoval JohnnyD

Přidáno: 14. červen 2004

Takže sú späť! A teraz sa rodinka aj rozrástla. Morticii sa narodil malý Pubert a deti sa ho pokúšajú zabiť. Taká normálna rodinka. Veď kde je to inak?! Keďže sa rodinka rozrástla mala by sa celá predstaviť.

Gomez- Hlava rodiny. Elegantný playboy, s cigarou v ústach, ktorý zvádza svoju ženu po francúzky a bozkáva jej ruku. Na prvý pohľad celkom normálny. OMYL. Veď je Addams! Miluje hru z vláčikmi, ktoré skončia, tak ako sa na Addamsovcov patrí- ako šrote.
Morticia- Kráska s prirodzene mŕtvolne bledou tvárou. Jej záľuba je záhradka. Kŕmi mäsožravé rastliny a šľachtí ruže bez kvetov. obetavá matka, ktorá chce pre deti len to najlepšie (a mŕtve).
Pugsley- Syn Morticie a Gomeza. Vždy sa rád zahrá so svojou sestrou. Je to vynálezca a priateľ vedeckého pokroku. Vyrába rôzne deštruktívne stroje, rakety, lúče smrti ...
Wednesday- Má farbu po matke. Rada sa hraje s bábikami, bez hláv. Má asi najinteligentnejšia z rodiny. Má suchý humor a addamsovsky morbídne nápady.
Pubert- Malý Addams, ktorý má od narodenia fúzy. Vidno, že sa podal na rodinu a dokáže sa vždy dostať z pazúrov smrti. Nanešťastie ho zasiahne neúprosná choroba a zmení sa na „normálne dieťa“, ktoré možno raz bude prezidentom! Katastrofa. Ale malý Pubert sa dostal aj z tejto choroby.
Strýko Fester- Gomezov milovaný brat. Pri ňom stačí spomenúť pár faktov ako telesná teplota 3 stupne Celzia, že je nabitý 110 voltmi, alebo že dokáže zapáliť žiarovku v ústach a hneď vieme o koho ide. Jeho obľúbeným pokrmom je ortuť. Je to upír (Nosferatu), ktorý po nociach zavíja ako vlkolak.
Granny (alebo aj Matka)- Morticiina matka. Je to bosorka, ktorá sa pomocou čarou snaží ochrániť rodinu. Veď práve ona odhalila Pubertovu chorobu. Rodine varí obedy, ako hadie a mločie oči, strúhané parohy, či rôzne vnútornosti.
Lurch (alebo aj Large)- Rodinný sluha, ktorý sa nápadne podobá Frankensteinovmu monštru. Je obrovský, má rád deti a oddane chráni a opatruje rodinu Addamsovcov. Je to organový virtuóz. Za celý život asi povedal iba „Volali ste ma pani?“ a „Aaaaaaah!“. Vec- Gomezova priateľka z detstva. Je to vlastne ruka bez tela. Komunikuje pomocou morzeovky, nosí poštu a rada sa pretláča rukou.
Bratranec It (To)- Chlpaté klbko, ktoré žije v malom podkroví u Addamsovcov. V druhom filme sa mu narodí syn, ktorý ma meno podobné otcovi- What (Čo).

Je tu ešte mnoho zaujímavých postáv, ale pre krátkosť času si ich tu nebudeme vypisovať.

Nuž tak kde som to skončil. Aha narodil sa im syn a podľa pravidla má jedno staršie dieťa umrieť. Ale deti sa nedajú a tak začína Lov na Puberta. Paralelne s týmto príbehom sa odohráva aj ďalší. Fester, starý mládenec, sa chce konečne oženiť a tak po ňom skočí masová vrahyňa rôznych mien. Ako do rodiny. Lenže jej sa tu nepáči a tak po svadbe sa s Festrom odsťahujú preč. Lenže Festrova manželka chce Festra zabiť a získať jeho prachy. Lenže je taká „sprostá“, že ho napríklad chce zabiť elektrickým prúdom (Fester + Elektrický prúd = Šťastný Fester). Predtým stihne nahovoriť Morticii a Gomezovi, že deti chcú ísť do tábora. Tam pripravia vzburu, aby sa mohli vrátiť domov a zachrániť Festra.

Film, tak ako predošlý, ťaží z detailov a maličkostí. Je tu vinikajúca konfrontácia detí v tábore s Addamsovskými deťmi. Film má perfektný námet, príbeh a scenár. Špeciálne efekty sú ešte na lepšej úrovni, ako prvý film. Hlavne sólo Veci na skateboarde. Prírastky do rodiny ako Pubert, Čo, alebo Demencia iba utvrdzujú geniálnosť scenáristov. Film sa opäť sústredí na Festra a jeho starosti v živote. Barry Sonnefeld (Men in Black, Men in Black II, Chyťte ho!, Big Trouble) potvrdzuje, že je mužom na správnom mieste a vie ako nakrúcať čierne komédie. Addamsovská hudba, tá vie rozprúdiť krv v žilách. Okrem starej, dobrej (a geniálnej) Addamsovskej témy, sa tu vyskytujú aj nové skladby, niektoré zazneli už v jednotke. Film je príjemným oddychovým dielkom, o tom ako by to vyzeralo, keby sa niektorý hororový fanúšikovia žiť podľa ich obľúbených filmoch. No tak aké sú tie Addamsovské hodnoty?

Top z filmu: Indiánska vzbura v tábore a hlavne spôsob mučenia detí: disneyovky, Michael Jackson, či spievanie spoločných táborských pesničiek.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.