Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 46 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Addams FamilyHorror Comedy

USA
99 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Addamsova rodina
rok: 1991
režie: Barry Sonnenfeld
scénář: Charles Addams (characters), Caroline Thompson (written by) &), Larry Wilson (written by)
hrají: Anjelica Huston (Morticia Addams), Raul Julia (Gomez Addams), Christopher Lloyd (Uncle Fester / Gordon Craven), Elizabeth Wilson (Abigail Craven / Dr. Greta Pinder-Schloss), Christina Ricci (Wednesday Addams), Judith Malina (Grandma), Dan Hedaya (Tully Alford, Addams' Attorney), Carel Struycken (Lurch), Paul Benedict (Judge Womack), Christopher Hart (Thing)
produkce: Bonnie Arnold, Jack Cummins, Graham Place, Paul Rosenberg, Scott Rudin
hudba: Marc Shaiman
keywords: uncle, uncle-fester, accountant, macabre, loan-shark, eccentric, threat, trapdoor, imposter, anger, based-on-comic, dysfunctional-family, christmas, based-on-tv-show, torture, siamese-twins, lust-for-money, reference-to-hamlet, scam, pregnancy, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 10499

Recenzoval JohnnyD

Přidáno: 14. červen 2004

Možno sa čudujete, prečo na hororovú webstránku dávam recenziu k filmu Addams Family. Lebo je nejaká hororovejšia rodinka, ako táto! Asi nie. Bývajú na Cintorínskej 001, do steny v dome vybúrali okno, aby mali výhľad na rodinné náhrobky, chovajú leva, chobotnicu, tarantulu a supy, pestujú mäsožravé rastliny a jedovatý brečtan ...

Otcom Addamsovcov je Charles Addams, ten ich vymyslel v roku 1937. Ako komix sa stal kultovým a prišlo aj na film. V roku 1964 dal Addams právo nakrútiť seriál The Addams Family. Tento seriál je teraz kultový a hovorí sa, že je najlepšie spracovanie Addamsovcov. Addamsovci sa objavili aj v animovanom seriály Scooby Doo, čo ho vynieslo na vrchol. V roku 1973 dostali vlastný animovaný seriál (už farebný) Animated Cartoon The Addams Family. Lurch a Fester dostali svoje staré hlasy a Pugsley mal hlas vtedy 11 ročnej Jodie Foster. Avšak seriál skoro skončil. V roku 1977 nakrútili film Halloween With The Addams Family, ktorý však prepadol. V roku 1992 prišiel veľký návrat v animovanom seriály, kde Gomeza nadaboval sám John Astin. Aj keď seriál nedosiahol kvality pôvodného seriálu, určite pomohol k úspechu prvému filmu o tejto rodinke.

Rodinka si žije v pokoji, ale Gomeza stále trápi, že pred rokmi po hádke od nich odišiel jeho brat Fester. Lenže jeden miestny skrachovanec sa rozhodol, že oklame Gomeza a na miesto jeho brata k nemu pošle syna výpalničky, ktorá ho vydiera. Chce, aby sa „Fester“ vrátil a požiadal o polovicu majetku. Jej syn a Fester sú na nerozoznanie a tak im trik vyjde. Lenže novému Festrovy sa morbídny nepáči a najradšej by odišiel. Lenže jeho matka chce addamsovské peniaze.

Celý príbeh sa krúti okolo Festra. Očividne vidno, že jeho obľúbená postava filmu je práve Fester (môj človek). Veď kto vie lepšie zapáliť žiarovku ako on? NIKTO! Hlavnou výhrou filmu je scenár. Ťaží z drobností a z rozdielov medzi Addamsovcami a „normálnymi“ ľuďmi. Film bol nominovaný na Oscara za réžiu a špeciálne efekty. Čo sa týka hereckých výkonov, nemožno opomenúť brilantný výkon Christiny Ricci (Wednesday) a taktiež Christophera Lloyda (Fester). Vec je realistická a na tú dobu je to dosť prekvapujúce. Čo mi na filme strašne vadilo, bolo to, že tam (ak sa nemýlim) gong ktorým privolávali Lurcha. To kultové „Volali ste ma pane?“ mi tam chýbalo. Zo začiatku mi tam chýbal aj bratranec It, ale ten chvalabohu prišiel. Ostatný, menej známi členovia rodiny mali aj napriek malému priestoru na plátne dobre vypracované charaktery, nuž radosť sa na to pozerať. Tento film je pocta Addamsovcom a plnohodnotný pokračovateľ seriálu z roku 1964. ADDAMSOVCI SÚ SPÄŤ!

Top z filmu: Najlepšia scéna? Nuž vybrať si z toho množstva. Asi tá keď sa Wednesday a Pugsley hrajú „hru“. Wednesday- Pugsley, sadni si na elektrické kreslo!

Pugsley- Prečo? Wednesday- Aby sme sa mohli zahrať hru. Pugsley- Akú? Wednesday- Volá sa: Existuje Boh?Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.