Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 44 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
La casa mudaGhosts

Uruguay
79 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Tichý dům
anglicky: The Silent House
rok: 2010
režie:
scénář: Oscar Estévez (screenplay), Gustavo Hernández (story), Gustavo Rojo (story)
hrají: Gustavo Alonso, Florencia Colucci, María Salazar (Lara), Abel Tripaldi
produkce: Gustavo Rojo
hudba:
keywords: based-on-a-true-story
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 5875

Oficiální text distributora: Mladá Laura společně s otcem přijíždí do venkovského domu, který chtějí částečně renovovat pro budoucí prodej. Pomalu se smráká a dvojice se do práce pustí až ráno. S příchodem noci se ale venku ozve ostrý hřmot, jenž se podivně přesune do prvního patra domu. Otec jde zjistit, co se děje a záhy se vrací celý od krve. Klasický horror byl natočen s minimálním rozpočtem na digitální zrcadlovku v jednom nepřerušovaném záběru. Snímek vyniká jak stravující atmosférou, tak skvělou kamerou, kterou v přesném rámování vedl Pedro Luque. [Febiofest 2011]

(6 hodnocení, průměr 5,50/10)
 
Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.
Solaris104 - avatarSolaris104 -
Vloženo: 2011-03-15 22:44:28
Tento film mi hodne pripominal Paranormal Activity, ale byl o neco zabavnejsi. Par momentu filmu bylo velmi atmosferickych, ale iritovalo me nelogicke chovani hlavni postavy. Zaverecna pointa byl podraz na divaka.
obitus - avatarobitus -
Vloženo: 2011-02-27 23:13:25
Jako stylistické cvičení takřka bezchybné, coby film však místy nefunkční. Režisérovi se daří budovat atmosféru a strašit diváka (aby taky ne, lidstvo se odpradávna bojí tmy a neznámých míst) prakticky permanentně, ale bohužel to sám místy sráží hloupým chováním postav a zbytečnou snahou šokovat nečekaným rozuzlením. V rámci nezávislého horroru je ale La Casa Muda dobrým příkladem toho, jakým směrem se vydat. Příklad by si z něj měli vzít všichni začínající takyrežiséři, kteří jsou přesvědčeni, že jejich prvotina musí být o zombie. Nemusí. Naopak, bylo by moc pěkné, kdyby nás autoři horrorů po čase opět začli strašit.
derad - avatarderad -
Vloženo: 2011-02-25 21:46:13
Zajímavý film, výjimečný některými filmařskými postupy, resp. jejich provedením v reálném čase. Jako celek není špatný, ani ohromující (bez obligátního "překvapivého" rozuzlení bych se i obešel). Za podívání ovšem stojí, lekačky a atmosféra jsou dobré.
 Sangrail -
Vloženo: 2011-04-14 22:59:10
Zbytečnost. Vítězství jednoho formálního nápadu nad vším, co dělá film filmem. Pointa, jakých jsme viděli už desítky. Nepříjemně se to sledovalo, a nejen kvůli třaslavé kameře. Je vidět, že amatérům nechybí k natočení dobrého snímku jen dobré technické vybavení, ale že to chce i něco v hlavě. Totéž platí o groteskních pokusech jako Někdo tam dole mě má rád.
Horrorholic - avatarHorrorholic -
Vloženo: 2011-03-15 15:49:58
Prvni pulhodina je velikanska nuda, chozeni s lampou po tme a naprosto debilni chovani a jednani hl. postavy. Pote prijde ovsem paradni scena s polaroidem, ktera uvede film do druhe poloviny, ktera vrhne na cele pocinani postav uplne jine svetlo. Rekl bych, ze zpusob nataceni na jeden zaber je tady celkem do poctu a spis vadi nez neco pridava. Celkove hodnoceni tak srazi pocatecni monstrozni nuda, takze ani povedenejsi zaver to vic nez na 5- nevytahne.
 anonym -
Vloženo: 2011-02-24 00:56:06
Nápad natočit film v jednom záběru není špatný, ale vyžaduje dobré provedení. Hlavní hrdinka většinu času tráví tím, že si zbytečně prohlíží všechny věci v domě, a to i ve chvílích, kdy jí jde o život. Je prkenná stejně jako ostatní dva herci, ale ti nedostanou takový prostor, aby to u nich vadilo. Především však "ultrarealistický" styl spočívající v amatérském vedení kamery a absenci střihu působí jako zcizovací efekt - nevžijeme se do protagonistky, protože celou dobu cítíme přítomnost kameramana. Pár střihů by paradoxně prospělo realističnosti filmu.

Udivuje mě, že film natočený tak trochu ve stylu Blair Witch má klasickou filmovou hudbu, která nám "říká", kde se máme začít bát.

Je tu několik lekacích scén (není těžké je vymyslet a natočit, když v domě vládne tma), napětí skoro žádné. Pointa je tak neuvěřitelně hloupá a otřelá, že jsem poslední minuty musel přeskakovat.

Tři body dávám jen za snahu, přece jen je to "film" (na rozdíl od naivních pokusů na úrovni "nula hvězdiček" jako Někdo tam dole mě má rád). Nejlepší scéna: s polaroidem. Jenže pointa nám ukáže, že v ní o nic nešlo, takže bohužel.


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!