Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 133 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Child's Play 3PuppetsSlasher

VB, USA
90 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Dětská hra 3
rok: 1991
režie: Jack Bender
scénář: Don Mancini (written by)
hrají: Justin Whalin (Andy Barclay), Perrey Reeves (Kristen De Silva), Jeremy Sylvers (Ronald Tyler), Travis Fine (Cadet Lt. Col. Brett C. Shelton), Dean Jacobson (Harold Aubrey Whitehurst), Brad Dourif (Chucky (voice), Peter Haskell (Mr. Sullivan), Dakin Matthews (Col. Cochrane), Andrew Robinson (Sgt. Botnick), Burke Byrnes (Sgt. Clark)
produkce: Robert Latham Brown, David Kirschner, Laura Moskowitz
hudba: John D'Andrea, Cory Lerios
keywords: chucky, military-school, toy, shot-in-the-chest, campfire, blood, false-accusation, cut-into-pieces, pistol, chucky-the-killer-doll, blood-spatter, shot-in-the-arm, knife, push-ups, machine-gun, bully, lifting-person-in-air, death, strangulation, sequel, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 7000

Recenzoval JohnnyD

Přidáno: 15. červen 2004

!POZOR! : Ak Vám vadí, že som zatiaľ nevidel Child’s Play, Bride of Chucky a Seed of Chucky, tak radšej ďalej nečítajte. Stlačte tlačidlo „SPÄŤ“ a vyberte si inú recenziu na čítanie. Je to len pre Vaše dobro. A ak Vám to nevadí, tak pokojne čítajte ďalej.

V roku 1988 prišiel na svet film Child’s Play a o dva roky prvé pokračovanie s jednoduchým názvom Child’s Play 2. Pomerne kvalitné pokračovanie podporilo úmysel tvorcov nakrútiť ďalšiu časť, no a tá bola nakrútená rok na to. Scenár napísal tradične Don Mancini (scenárista všetkých dielov a režisér päťky) a film zrežíroval Jack Bender.

Tretí diel sa odohráva asi 5 rokov po udalostiach, ktorých sme boli svedkami v predošlých častiach. Upozorňujem, pripravte sa na riadnu dávku klišé a účelovosti. Prvá rana príde už v úvode - Chuckyho OPÄŤ opravili. Spravili to OPÄŤ z toho istého dôvodu ako v druhom filme, lebo chceli svetu dokázať, že Chucky nevraždil. Pravdaže Chucky sa OPÄŤ vymkne z kontroly a OPÄŤ zabije tých, ktorí ho opravili (veľmi pekná scéna vraždy pomocou hračiek). No a potom sa OPÄŤ vyberie za Andym. Andy je totiž, ak to neviete, jediný človek, do ktorého sa Chucky môže prevteliť, lebo jemu ako prvému povedal svoje tajomstvo, že je prevtelený vrah Charles Lee Ray. Áno, Chucky sa chce OPÄŤ do neho prevteliť, aj keď na konci posledného dielu svoju moc stratil. Chucky zistí, že Andy je vo vojenskej škole, a tak sa za ním vydá. No a tu príde vrchol všetkého, Chucky sa už nechce prevteliť do Andyho, ale nielen že sa mu vrátila sila, ale dokonca sa už môže prevteliť do iného človeka, konkrétne do jedného malého chlapca.

Po celkom dobrom druhom dieli prichádza podpriemerný tretí. To, že sa dej odohráva vo vojenskej škole, filmu veľmi škodí. Na jednej strane sa to môže zdať ako dobrý nápad, je tam toľko nádejných a talentovaných obetí, ale tie decká tam slúžia len na to, aby šikanovali Andyho (ako sa to na správnej vojenskej škole pravdaže musí). Účelovo sú do deja vsunuté rôzne postavy ako holič, alebo dievča, ktoré pravdaže musí chlapca sprevádzať a byť jeho pravou rukou. Film má jednu spoločnú vlastnosť so sitcomami. Totiž v sitcome je množstvo udalostí a vtipov, ktoré s dejom nesúvisia. Tu väčšina vrážd s dejom nemá absolútne nič spoločné a niektoré postavy sú tam len na to, aby boli zabité, napr. už tu spomínaný holič (ale keby boli vraždy aspoň originálne; ale i tak, všetkého veľa škodí). Za to všetko môže odfláknutý scenár. Postavy vedú trápne dialógy a Chucky tu vôbec neprejavuje svoj humor. Scenárista nedokáže stmeliť rad nesúvisiacich vrážd. Dialógmi sa mu to nedarí, a tak si musí upravovať predošlé diely, no a to nemienim akceptovať (iné je to v Halloweene H20, ktorý ignoruje predošlé diely a tu, lebo tu si len autor dodatočne pretvára fakty z dvojky). Obzvlášť mrzí to, že scenárista trojky je zároveň scenárista dvojky, a tak je šokujúce, že ignoruje dvojku a zároveň ju aj vykráda. Ako som spomínal, všetko čo sa udialo v predošlom dieli si upravuje ako sa mu zachce a vzniká jeden veľký účelový miš-maš plný klišé a podpriemerných vrážd.

Herci sú v tomto filme prevažne neznámi. Najznámejší je určite Justin Whalin, poznať ho môžete hlavne so seriálu Superman. Ten tu podáva veľmi podpriemerný výkon a iba recituje scenár a občas „urobí“ nejaký ten prekvapený a vystrašený ksicht. Bieda. Ale nie je sa čo čudovať, veď už postava teenegerského Andyho je zle napísaná. Známy je aj herec Brad Dourif, ktorý dabuje Chuckyho, ale v českom znení, na ktoré natrafíte najskôr, si ho bohužiaľ (pravdaže) neužijete :-(. Réžia je tiež dosť slabá. Prejavuje sa to hlavne počas finálnej bitky. Celé to „páchne“ štúdiom, nie je tam ani náznak, že by sa to malo odohrávať v skutočnom lese. Na cintoríne je všade podivný dym, resp. hmla alebo čo to je (viď. obrázok dole). A strach? Hmm, nenechajte sa vysmiať :-).

Najlepšia vec na tomto filme je určite technická kvalita Chuckyho. Chucky je opäť skvelo urobený a jeho prevedenie na plátno (vzhľad, pohyb, drobné detaily ako výraz tváre) je realistické. Radosť sa na neho pozerať, hlavne keď vraždí, ale to na celý film, bohužiaľ, nestačí.

Top z filmu: Na tomto filme bol najlepší určite Chucky, i keď s humorom to bolo biedne. Zo scén mi v pamäti najviac utkvela úvodná vražda hračkami, o ktorej som sa tu už zmieňoval.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.