Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 46 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Bloody MurderSlasher

USA
88 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Pomoc! Vražda!
rok: 2000
režie: Ralph E. Portillo (as Ralph Portillo)
scénář: John R. Stevenson (writer)
hrají: Jessica Morris (Julie 'Jewels' McConnell), Peter Guillemette (Patrick / Nelson Hammond), Patrick Cavanaugh (Tobe), Crystalle Ford (Drew Zemke / Patricia Zemke (as Cristelle Ford), Michael Stone (Dean), Justin Ross Martin (Jason 'Jas' Hathaway (as Justin Martin), Tracy Pacheco (Whitney 'Whit' Chambers), Lindsey Leigh (Jamie), David Smigelski (Brad Thompson), William Winter (Doug)
produkce: Marc Bienstock, Jamie Elliott, Richard Goldberg, Marc L. Greenberg, Ralph E. Portillo
hudba: Steven M. Stern
keywords: murder, summer-camp, lesbian, teen, slasher, towel, chainsaw, campfire, sheriff, night, lake, forest, hockey-mask, teenkill, murderer, splatter, paddle, photography, torture, arrow, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 6059

Recenzoval JohnnyD

Přidáno: 25. květen 2004

Keď pozeráte béčkové až céčkové horory, tak očakávate, že tam bude buď veľa krvi, alebo veľa sexu. V tomto nie je ani jedno, ani druhé. Už na začiatku treba poznamenať : LEN NA VLASTNÉ RIZIKO. Tí ktorý majú radi Friday the 13th by to vôbec nemali pozerať. Je to totiž kópia (!nie paródia!) tohto filmu. Tak poďme na dej.

Partia vysokoškolákov sa vyberie do kempu, aby si užili leto. Hneď ich tam uvíta miestny blázon ktorý všade hovorí, že tu stále vraždí miestna vraždiaca legenda Trevor Moorehouse. Ten má na sebe masku (ako inak), nie však obyčajnú, má masku presne takú istú ako Jason Voorhees (možno až na pár drobností). Návštevníci kempu sa hneď začnú strašiť, že sa Trevor vráti. Začnú sa „skupinkovať“ a medzi niektorými preskočia tie iskry (aj z motorovej píly). Neskôr vysvitne, že VŠETCI sú potomkovia ľudí, ktorý tu boli na výlete a stala sa im istá nehoda. Ten fórik s „náhodným“ stretnutím detí aktérov istej udalosti som už niekde videl (Hot Shots). Ale tamto bola komédia. Tak v českom preklade sa tento film (Bloody Murders) volá Pomoc! Vražda! Čo to je tá Pomoc! Vražda!? To je istá primitívna hra, ktorú sa asi päť minút s filmu hrajú hlavný predstavitelia (fakt ide o riadnu primitívnosť). Tá hra je akési tabu, lebo pri nej sa pred niekoľkými rokmi stala nehoda. Všetko smeruje k debilnému finále, kde sa konečne dozvieme, kto je ten Trevor Moorhouse 2.

Áno, Trevor Moorehouse 2, lebo vrahom je niekto iný. Trevor zabil iba asi troch. Kto to bol a prečo to robil som už zabudol, lebo išlo o riadnu sprostosť. Všetky scény s vrahom v kempe sú snímané s pohľadu vraha, čiže aj keď je vrah zamaskovaný mi ho nevidíme. Tvorcovia nám ponúkajú hneď niekoľko variant, že kto je vrah a na koniec to nie je ani jedna z nich. Budúce obete si stále predstavia, ako to bolo, keď im zabili kamaráta a vrahom bol ten dotyčný, aj keď tam vtedy vôbec neboli. Je treba poznamenať, že tým postavám je „veľmi smutno“, keď im zabijú kamarátov. Ale aj cez ten „žiaľ“ sa dokážu rýchlo preniesť a zabávať sa v kempe. A tie murders nie sú ani tak bloody ako sľubuje názov filmu. Percento vystrašenia pri tomto filme klesá až niekde hlboko pod nulu. Na čo by ste si mali pozrieť tento film. No, môžete sa tešiť iba ak tak na záverečné titulky. Pocítite veľkú pýchu, lebo ste videli jednu z najväčších sračiek filmového priemyslu. Tento film radím medzi to najhoršie, čo som kedy videl (hneď za Kukuričné deti 5: Pole teroru). Táto hororová sračka má aj jedno pokračovanie. Chvalabohu nevidel som to, a dúfam, že to ani neuvidím. Dokonca vraj to má aj vlastnú webovú stránku! No to je ale hrôza.

Top z filmu: Top s filmu? Bože to odo mňa azda nechcete?

PS: Ja tomuto „filmu“ dávam 1 bod z 10. Pol bod za vytúžené záverečné titulky a druhý pol bod za odvahu kopírovať Friday the 13th.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.