Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 53 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Child's Play 2PuppetsSlasher

USA
84 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Dětská hra 2
rok: 1990
režie: John Lafia
scénář: Don Mancini (written by)
hrají: Alex Vincent (Andy Barclay), Jenny Agutter (Joanne Simpson), Gerrit Graham (Phil Simpson), Christine Elise (Kyle), Brad Dourif (Chucky (voice), Grace Zabriskie (Grace Poole), Peter Haskell (Sullivan), Beth Grant (Miss Kettlewell), Greg Germann (Mattson), Raymond Singer (Social Worker)
produkce: Robert Latham Brown, David Kirschner, Laura Moskowitz
hudba: Graeme Revell
keywords: chucky, doll, sequel, toy, toy-factory, factory, young-boy, yuppie, exploding-head, suffocation, throat-slitting, slasher, car-accident, electrocution, fall-from-height, neck-breaking, disbelieving-adult, liquor-store, black-humor, ambulance, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 8175

Recenzoval JohnnyD

Přidáno: 25. květen 2004

!POZOR! : Ak Vám vadí, že som zatiaľ nevidel Child’s Play, Bride of Chucky a Seed of Chucky, tak radšej ďalej nečítajte. Stlačte tlačidlo „SPÄŤ“ a vyberte si inú recenziu na čítanie. Je to len pre Vaše dobro. A ak Vám to nevadí, tak pokojne čítajte ďalej.

V roku 1988 režisér Tom Holland nakrútil zaujímavý film Child’s Play, podľa scenára a námetu Dona Manciniho. Ten druhý menovaný je otec nielen Chuckyho a prvého filmu, ale aj pokračovaní, keďže ku všetkým napísal scenár a Seed of Chucky aj zrežíroval. S druhým dielom veľmi neotáľal a spolu s režisérom Johnom Lafiom nakrútil pokračovanie už o 2 roky.

Dej druhého filmu sa opäť krúti okolo malého Andyho (ktorého zase hrá Alex Vincent). Ten po udalostiach z predošlého dielu išiel do detského domova. Andyho, ako problémové dieťa, si adoptuje jedna rodina, ktorá má skúsenosti s takýmito prípadmi. Robia to už dlhší čas a práve majú adoptované aj jedno, tiež problémové dievča. Paralelne s týmito udalosťami sa majitelia firmy na výrobu Good Guyov rozhodli opraviť Chuckyho spálené telo, aby svetu ukázali, že to čo malý Andy tvrdil, je lož. Andy totiž, ak to neviete, tvrdí, že do jeho bývalej hračky Good Guya Chuckyho, uviazla duša masového vraha Charlesa Lee Raya (Brad Dourif), ktorý sa chcel do neho prevteliť. Žiaľ Andy mal pravdu a presvedčia sa o tom na vlastnej koži (a iných orgánoch) aj samotní pracovníci firmy. Chucky, teraz už opravený, sa postupne dostane do blízkosti Andyho a show môže začať.

Prvý diel sa stretol s veľmi dobrými ohlasmi a zozbieral aj nejaké tie ocenenia (nehovorme o tom aký to je teraz kult), preto bolo logické, že sa nakrútilo pokračovanie. Z môjho hľadiska, človeka čo jednotku nevidel, sa to celkom dobre podarilo. Lenže iní ľudia to až tak nevidia, svedčí o tom aj nízke hodnotenie na IMDb. Každopádne, mne sa film páčil a možno aj z toho dôvodu, že som zatiaľ jednotku nevidel. V tomto zmysle sa bude niesť celá recenzia, v zmysle ako funguje film osamote (bez jednotky; pravdaže nie úplne, občas niečo povedať treba). Posledné varovanie, ak Vám to vadí, tak si na čítanie vyberte inú recenziu.

Don Mancini napísal zaujímavý scenár, ale samotná zápletka od ktorej sa film odvíja je jedno veľké klišé. Chuckyho opravili a on sa vydáva za Andym, samozrejme nájde ho a konfrontácia môže začať. Ak Vám toto ešte nevadí, tak je tu ešte jedno, asi najväčšie, klišé: noví rodičia kúpia Andymu hračku, Good Guy, čo je vlastne vstupenka Chuckyho k Andymu. No a ak Vám ani toto nevadí, tak si môžete vychutnať Chuckyho pri práci. Hlavné plus scenára je, že film nie je nudný, čo sa pri pokračovaniach tohto typu často stáva. Treba si skoro uvedomiť, že film nie je obyčajný horror, ale skôr zábavný horror, ktorého cieľ nie je vystrašiť, ale pobaviť (ale neskĺza to ešte k horrorovej komédii).

Čo sa týka atmosféry, tak tú film takmer nemá. Hlavne preto, lebo väčšina filmu sa odohráva cez deň a samotné kulisy su prevažne farebné a „detské“ (finále). Ale opäť musím povedať, že ide o horror zábavný a o to tu nejde. Každopádne sú tu scény, kde sa autori pokúšajú strašiť, ale ide tu však o „lacné ľakačky“. No a asi už čakáte na to najdôležitejšie (pri takomto type horroru) - na vraždy. Tie sú vcelku originálne a nápadité (obzvlášť je sranda vidieť Chuckyho takú vraždu vykonávať; jeho výraz tváre, maličké ruky ...).

Herci vo filme nie sú nijak extra dobrí, ale to asi pri takomto type horroru neočakávate. Ak sa to k hercom dá priradiť, tak treba tu spomenúť hlavnú postavu. Nie Andyho, na toho asi nikto nie je zvedavý, ale asi každý tento film pozerá kvôli Chuckymu. Chucky je (nebojím sa povedať) majstrovské dielo maskéra Kevina Yeaghera a to nemyslím len výzor, ale aj pohyb (čo už asi Yeagher v rukách nemal); dokonca aj keď Chucky krváca, vyzerá to reálne. Určite právom sa Chucky radí medzi najlepších vrahov (napríklad medzi Michaela, Jasona, Freddyho). Child’s Play 2 je určite skvelá zábavka, ale iba ak od filmu nebudete očakávať seriózny horror. Chucky je fakt realistický a po hlave Vám budú behať myšlienky typu: toto chcem mať doma a tak toto by som nechcel stretnúť (striedavo :-)). Child’s Play 2 môžem iba vrelo odporúčať.

Top z filmu: Samozrejme samotný Chucky, čo som už tu spomínal. Zo scén mi v pamäti utkvela scéna, keď Chucky zabije svoju obeť tak, že na stroji na výrobu bábik mu nechá vsadiť umelé oči (do jeho očí) a to pravdaže obeť neprežije. No a i finálna bitka bola OK.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.