Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 32 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
OrganJapan Shock

Japonsko
110 minut

    
trailer    web    imdb 

rok: 1996
režie: Kei Fujiwara
scénář: Kei Fujiwara (writer)
hrají: Kei Fujiwara (Yoko), Kimihiko Hasegawa, Natsuyo Kanahama (Corpse of female high-school student), Kenji Nasa, Ryu Okubo, Tojima Shozo, Shun Sugata (Nakanishi)
produkce: Binbun Furusawa, Koichi Toda
hudba: Video Rodeo
keywords: black-market, revenge, perversion, hit-by-car, thrown-through-window, body-in-trunk, biting-someone%27s-nose, punched-in-the-stomach, needle, hospital, sex-on-table, injection, stabbed-in-the-leg, vomit, 1990s, urination, stabbed-in-the-neck, rape, shot-in-the-chest, pistol, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 13312

Recenzoval humanbeing

Přidáno: 05. srpen 2002

Ještě předtím než by chtěl někdo nějakou ze západních klasik označit za nejkrvavější film všech dob - jako například Hellraisera, komedii Braindead ad. - měl by se rozhodně podívat na japonský film Organ. Jsem si téměř jist, že po jeho zhlédnutí svoje stanovisko ohledně nejkrvavějšího filmu minimálně přehodnotí.

Orgánové gangy jsou v Japonsku asi stejně tak nepopulární jako tamní sekta Om shin rikyo, není se tedy čemu divit, že se o nich netočí filmy v takovém počtu jako třeba o yakuze, která je v Japonsku populární díky vlastnictví velkého množství kasín. Vzhledem k vysoké brutalitě je celkem překvapující, že k natočení Organu se odhodlala režisérka Kei Fujiwara. Jakmile ji ale divák uvidí ve snímku coby sadistku Yoko, už tím tak překvapený není. Žánrově film spadá do Japan Shocku, což je jednoduše vysvětleno japonská verze exploitation - myslím, že obrázky mluví samy za sebe a proto snad nemusím vysvětlovat, že japonská verze je daleko nestravitelnější než, řekněme, ta americká.

Příběhově je Organ rozdělený do několika částí. V první se policejní detektivové Numata a Tosaka utkají s orgánovým gangem pod vedením Yoko. Ještě než stačí přivolat posily, pokusí se zachránit nejčerstvější oběť gangu, která leží na operačním stole. Jejich pokus je neúspěšný, Numata je zraněn a místo toho, aby přijely policejní posily, situaci dostává pod kontrolu orgánový gang. Tosaka je chycen a stává se nedobrovolným účastníkem experimentu, díky němuž se mění na něco podobného rostlině. Další části zachycují policistu Numatu, zničeného děsivou událostí, Yoko a její působení v gangu a orgánového doktora, který pokračuje s experimenty na dívčí škole.

Nedivil bych se kdyby si Organ získal stejné množství obdivovatelů a odpůrců. Nedá se přesně říci co na něm vyzdvihnout, ani za co by se dal strhat. Co se však o něm dá říct je, že je to jedinečný filmový zážitek, který svým zpracováním určitě zanechá silný dojem. Je řemeslně velmi zdařilý, má i nějaké ty umělecké ambice viz fantastické snové scény. Jediné, co mi přišlo ne až tak dobré, byla zmatená kamera, díky které jsem měl při sledování zmatek v ději. Pokud máte rádi filmy s přemírou násilí a proudy krve, bezpochyby se budete bavit.Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.