Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 62 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
TetsuoAsijské filmy

Japonsko
67 minut

    
trailer    web    imdb 

rok: 1989
režie: Shin'ya Tsukamoto
scénář: Shin'ya Tsukamoto (writer)
hrají: Tomorowo Taguchi (Man), Kei Fujiwara (Woman), Nobu Kanaoka (Woman in Glasses), Renji Ishibashi (Tramp), Naomasa Musaka (Doctor), Shin'ya Tsukamoto (Metals Fetishist)
produkce: Shin'ya Tsukamoto
hudba: Chu Ishikawa
keywords: metal, japanese, transformation, fetishist, gore, giant-metal-phallus, car-crash, remake, cyberpunk, blood, splatter, human-magnetism, psychic, japanese-shocker, cult-favorite, part-stop-motion, crash-victim, hit-and-run, telekinesis, toilet, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 12469

Recenzoval Solaris104

Přidáno: 19. únor 2004

Přiznám se, že se vyžívám v úchylných asijských hororových filmech. Ne všechny jsou dobré. Ale většina z nich je originální a výjimečná. Stačí jmenovat Electric Dragon 80.000 V, Suicide Circle, Ichi The Killer. O jednom z těch výjimečných si teď můžete přečíst.

Vítejte ve světě plném kovu a úchylných lidí. Japonský režisér Shinya Tsukamoto se ve své prvotině pořádně vytáhne. Film začíná velmi zvláštně. Nějaký podivný člověk si v opuštěné špinavé továrně rozřízne stehno a do něj si narve rezavou ocelovou trubku. Zdá se vám to málo? Jeden úředníček jde do práce a po cestě ho začne pronásledovat podivná žena, která má místo ruky kovový pařát. Chudák úředník. Jeho útrapy tím ale nekončí. Doma ho čeká krásná žena, ale... Při pohledu do zrcadla zjistí, že mu z tváře raší kov a ne vousy. Náš úředníček se postupně začíná měnit v kovové monstrum. To, jakým způsobem se začíná měnit, připomíná animační techniky Jana Švankmajera. Trčí z něj kusy kovu a drátů. Do toho se ještě připlete kovový fetishista a o parádní závěr není nouze. V něm se utká náš úředník s metalovým fetishistou, kterého si ve filmu zahrál sám režisér. Oba se nakonec sloučí v jedno obrovské kovové monstrum, které prohlásí "I feel great!"

Dusnou a depresivní atmosféru filmu udržuje jak skvělá kamera, industriální hudba tak černobílé provedení snímku. Občas kamera zvolna projíždí ulicí a najednou se zastaví a začne se rychle přetáčet zpět a najednou tu máme úředníka. Úředník má pořád zvláštní telefonáty. Zvolání "mushi mushi" Vás jistě dostane. Erotických pasáží se taky dočkáte. Kovové trubky u toho samozřejmě nebudou chybět. V pozadí běží v televizoru podivné záběry. Kdo viděl film Mazací hlava od Davida Lynche, může si už nějaký úsudek o filmu udělat. Tetsuo je jen několikanásobně úchylnější a depresivnější.

Diváci, kteří Tetsua viděli, se rozdělí na dva tábory. Jedna skupina diváků Tetsua bezmezně obdivuje a druhá skupina tuto úchylárnu nevydýchá a zatratí ji. Já patřím do té první skupiny. Tetsuo je neskutečně geniální a originální film. Nic šílenějšího jsem neviděl. Po skončení filmu jsem nevěřícně zíral na obrazovku a hlavou mi problesklo: tak tohle je tedy nářez! Režisér Shinya Tsukamoto natočil i volné pokračování Tetsuo 2, které je pro širší masy už více stravitelnější.

Nejlepší scéna ve filmu je, když se našemu úředníkovi změní penis v kovový rotující vrták a začne se dožadovat sexu se svou přítelkyní :-)Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.