Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 102 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
The Woman in BlackGhostsRemake

VB, Kanada, Švédsko
95 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Žena v černém
rok: 2012
režie: James Watkins
scénář: Jane Goldman (screenplay), Susan Hill (novel)
hrají: Daniel Radcliffe (Arthur Kipps), Ciarán Hinds (Mr. Daily), Janet McTeer (Mrs. Daily), Shaun Dooley (Fisher), Roger Allam (Mr. Bentley), Sophie Stuckey (Stella Kipps), Alisa Khazanova (Alice Drablow), Liz White (Jennet Humfrye), David Burke (PC Collins), Aoife Doherty (Lucy Jerome)
produkce: Vic David, Tyler Thompson, Todd Thompson, Nigel Sinclair, Paul Ritchie
hudba: Marco Beltrami
keywords: lawyer, gothic-horror, color-in-title, horror-movie-remake, based-on-novel
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 6646

(3 hodnocení, průměr 8,00/10)
 
Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.
humanbeing - avatarhumanbeing -
Vloženo: 2012-02-23 22:09:24
Žena v černém mě příjemně překvapila. Je skvělé vidět, že dnes stále dobře funguje téma strašidelného domu v provedení staré dobré školy. Samotné scény s lekačkami jsou naprosto výborné, v kině i díky zvuku mají dostatečný náboj opravdu slušně vylekat. Díky pomalé, či spíše důsledné, režii má atmosféra možnost se správně navrstvit a pak v těch správných momentech na člověka nepříjemně zapůsobit. Kupodivu ani představitel Harryho Pottera Daniel Radcliffe to nekazí, až bych možná řekl, že tu vůbec nehraje špatně, jen možná působil moc jako Nebojsa. Být v jeho kůži, tak řvu strachem o sto šest. :) Jediné, co je trošku slabší, je asi původní příběh, který tedy není moc nápaditý, na dnešní dobu určitě ne (původní televizní film ve své době asi působil originálněji), ale zase je správně horrorový. A závěr je taky takový. Kdyby mi tu něco malinko nechybělo, byla by to jasná osmička.


Edit: Tak po krátkém uležení v hlavě zvyšuji na 8 bodů.
Israha - avatarIsraha -
Vloženo: 2012-06-21 11:11:25
V jednoduchosti je síla. Zpracovaní s maximálním důrazem na temnou atmosféru a strašidelnost funguje tak výborně, že filmu rádi odpustíte jednoduchou a předvídatelnou pointu. Lekačky sice trochu prvoplánové, ale funkční; Radcliffe v hlavní roli překvapivě dobrý a zdatně mu sekunduje i Hinds. Jeden bodík srážím za konec, který vzhledem k celému zbytku filmu vyzněl nepatřičně pozitivně. Jinak ale Ženu v černém doporučuji každému, kdo má rád poctivé staré duchařiny, odehrávající se v polorozpadlém starém sídle.
Solaris104 - avatarSolaris104 -
Vloženo: 2012-06-07 10:35:16
Na muj vkus byl film prilis rozvlacny. Ale stare sidlo odriznute morem melo neco do sebe. Par lekacek bylo slusnych, jen zaver jsem cekal jiny :-).
Sinner - avatarSinner -
Vloženo: 2012-07-12 14:21:06
Pozeralo sa na to dobre, ale nic vynimocne..a klise koniec..
zdenekh - avatarzdenekh -
Vloženo: 2014-10-27 09:34:16
Se zpožděním, ale přece...
Tak už to mám za sebou. Až na několik výhrad jsem si ho docela užil. Atmosféru to má, a to je u duchařin důležité. Pár věcí mi tam ale skřípalo.
Radclife mi přišel trošku mladej, nějak jsem ho měl zpočátku furt před očima jako cucáka HP. Naštěstí to pak odeznělo a ukázal, že má naději do budoucna předvést i něco víc, než jen tu nebohou loutku s hůlkou v ruce, s kterou si každý dělal co chtěl. Další rejpačku hodím do spoilerů a ten, který by chtěl na film zajít, ať se nekouká.
(SPOILER)Lekačky byly občas čekané, většinou vše probíhalo klasickým stylem, jako ve většině podobných filmů, vyloženě originálního tam nebylo nic. Na druhou stranu, chlupy se mi zježily, takže to fungovalo. Nemusíme si vždy hrát na originalitu. A konec. Ten konec. Já nevím, ale ten mi nějako nesedl... Také inspirace v japonských horrorech při práci s duchy byla místy více než zřetelná. A pár dalších drobností, které mi vrtaly hlavou. Jednou pes na ducha štěká a pak v dalším záběru najednou vůbec není nikde vidět (noční scéna s lomcováním hlavními dveřmi)? Pan Daily vyzvedl Kipse za hluboké noci a tmy a pak najednou jeli za dne (dobře, to se dá přimhouřit oko s myšlenkou, že se mezitím zabalil a vraceli se až po svítání)? A vypadalo to, že největší úmrtnost dětí přišla snad v době, kdy tam měl přijet Kips a pohyboval se tam. Hm.(/SPOILER)

No, i přes výhrady, které k filmu mám, je mé resumé pozitivní, film mohu fandům také doporučit, šance, že neodejde zklamaní, je vysoká.
 Goodband -
Vloženo: 2012-10-17 16:05:55
Tento film je velice zajímavý, jak po své příběhové a vyzuální stránce. Líbí se mi třeba, že se za ním ta žena blíží ze zádu a je tam také zrcadlo a právě se mi líbilo to, že nezapoměli tam dát její odraz, protože jsem už viděla několik filmů, kde na tohle zapoměli a velice mě zaujalo, že tam její odraz dali. Film je prostě po všech stránkách velice dobrý a stojí za shlédnutí. Popisování příběhu je v tomto filmu velice těžké, protože proč tam vlastně straší to jde velice pomalu a až úplně na konci se dozvíte proč. Někdo si toho může všimnout a domyslet velmi rychle. To je právě jediné co mě na tomto filmu malinko vadí. Já jsem to věděla od poloviny fimu, a to je asi jediný mínus, který bych tomuto filmu dala. Shrnutí a verdikt: Film je akusticky velice dobrý, scény ve tmě jsou dokonalé, ale hudba průměrná. Takže podtrženo a sečteno tento film stojí za shlédnutí a moje hodnocení - dávám číslo 8.
 anonym -
Vloženo: 2012-05-04 22:37:33
Po dlouhé době film, u kterého jsem se nenudil. A kupodivu to byl remake, který neurazil. Jenom to moderní pištění, superrychlé pohyby a přehnané makeupy, bez toho už se asi žádné moderní dílo neobejde, nebo co :)


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!