Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 39 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
DelicatessenCannibalHorror Comedy

Francie
99 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Delikatesy
rok: 1991
režie: Marc Caro, Jean-Pierre Jeunet
scénář: Gilles Adrien (screenplay), Marc Caro (screenplay), Jean-Pierre Jeunet (screenplay)
hrají: Pascal Benezech (Tried to Escape), Dominique Pinon (Louison), Marie-Laure Dougnac (Julie Clapet), Jean-Claude Dreyfus (Clapet), Karin Viard (Mademoiselle Plusse), Ticky Holgado (Marcel Tapioca), Anne-Marie Pisani (Madame Tapioca), Boban Janevski (Young Rascal), Mikael Todde (Young Rascal (as Mikaël Todde), Edith Ker (Grandmother)
produkce: Claudie Ossard
hudba: Carlos D'Alessio
keywords: butcher, food, apartment-building, clown, underground, black-comedy, food-crisis, water, heating-vent, post-apocalypse, bathroom, chimpanzee, rooftop, snail, cannibalism, satire, cello, subterranean, antenna, murder, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 9538

Oficiální text distributora: Poetická černá komedie DELIKATESY je dlouho připravovaným celovečerním režijním debutem souznící autorské dvojice Jeana-Pierra Jeuneta a Marca Cara. Snímek je plodem práce skupiny nadšenců, milujících kinematografii a jako mnoho jiných před nimi toužících natočit film, jaký by sami chtěli vidět. I přes nízký rozpočet, omezující původní plány, se jim podařilo realizovat originální, vizuálně fascinující vizi, nabitou filmařskou energií a inteligencí, smyslem pro absurdní drobnokresbu, něžnou poetičností a přesnými brutálními gagy. Příběh situují tvůrci do blíže neurčené budoucnosti, snad po nukleární katastrofě, mající ovšem četné znaky 30. a počátku 60. let (doba dětství autorů); kritici si pro označení tohoto stylu vypomohli termínem "retrofiction". Na zbořené periferii ční do noci starý činžák. Jeho majitelem je řezník, jehož krámek s delikatesami přes obecný nedostatek oplývá čas od času masem. Nájemníci-nakupující si to samozřejmě dávají do souvislosti s četnými zmizeními osob. Do domu přichází na inzerát jako domovník bývalý klaun Louison, jehož přítomnost ukončí krutovládu obávaného domácího a nastolí po věčné noci nový den. Ani tajemní trogloté, žijící v kanalizaci a chystající vzpouru, nemohou už zůstat neteční k událostem nahoře, zvláště když je půvabná řezníkova dcera Julie poprosí o pomoc pro Louisona, s nímž ji spojují milostná pouta.

(9 hodnocení, průměr 8,00/10)
 
Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.
JohnnyD - avatarJohnnyD -
Vloženo: 2008-04-01 21:08:35
Jeden klaun, jeden mäsiar, jedna "schizofrenička" a partia čudných obyvateľov jedného post-apokalyptického domu v jednom bizarnom a trošku úchylnom filme o tom, že keď už Francúzi jedia žaby i slimáky, tak prečo nie i ľudí. Proste jedna delikatesa.
mor - avatarmor -
Vloženo: 2005-06-01 18:03:02
Roztomilý film o kanibalech, kde počet chodů spočítáte na prstech jedné ruky. Výborná výprava, barevné zpracování a hlavně kamera. Herecké výkony mě zas tak neoslnily, až na žabo-šneko muže a správně vychytaného řezníka. Hudbu si nepamatuju, scénář místy maličko nudil. To však nic nemění na osobitosti, humoru a charakteru tohodle filmu
KLAUN_DOMINANT - avatarKLAUN_DOMINANT -
Vloženo: 2004-01-05 22:19:37
Hodně zvláštní a zajímavej film. Sice mě úplně nedostal, ale rozhodně jsem se nenudil. Některý scénky jsou fakt zajímavý a herci opravdu úchylný .o)
solaris104 - avatarsolaris104 -
Vloženo: 2003-12-11 12:36:22
Tento film se mi taky moooc libil. Je to spravne uchylne a herci se opravdu snazi.
obitus - avatarobitus -
Vloženo: 2004-12-12 02:20:53
Jeunet a Caro se teprve rozjizdi k neprekonatelnemu Mestu ztracenych deti, ale i tak to stoji za to. Vizualni stranka je naprosto uchvatna, zlutohnede ladeni proste nema chybu a kamera caruje. K tomu vsemu uchylny, ale presto laskavy humor reziserske dvojice (Auroriny problemy nemaji chybu) a vyborny vykon prakticky vsech hercu, v cele s Pinonem. Skoda, ze pribeh je misty az moc jednoduchej a pomalej.
 coscarelli -
Vloženo: 2009-04-05 19:14:28
prekrasne stylizovany a vizualne nabity narez....
 JEDnaKRYSY -
Vloženo: 2010-07-16 20:59:05
Velice pěkná atmosféra a trpký humor, který mám moc ráda. Naprosto originální.
vodoun - avatarvodoun -
Vloženo: 2004-04-25 22:25:39
Pamatuju si, že o tom filmu informovali v Kinoboxu (asi, je to už dost dávno:) a od té doby jsem ho chtěl vidět. Pak ho dost nečekaně odvysílali na ČT a já si užíval a užíval:) Je to dost abstraktní snímek, samotný děj není až tak důležitý jako provedení, které je vážně úžasné.


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!