Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 45 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
DèmoniSplatter

Itálie
88 minut

    
trailer    web    imdb 

anglicky: Demons
rok: 1985
režie: Lamberto Bava
scénář: Franco Ferrini (screenplay), Lamberto Bava (screenplay) &), Dario Argento (screenplay) &), Dardano Sacchetti (story)
hrají: Urbano Barberini (George), Natasha Hovey (Cheryl), Karl Zinny (Ken), Fiore Argento (Hannah), Paola Cozzo (Kathy), Fabiola Toledo (Carmen), Nicoletta Elmi (Ingrid, the usherette), Stelio Candelli (Frank), Nicole Tessier (Ruth), Geretta Geretta (Rosemary (as Geretta Giancarlo)
produkce: Dario Argento
hudba: Claudio Simonetti
keywords: smeared-in-blood, surprise-during-end-credits, epidemic, scratching, audience, knife, hell-on-earth, possession, sinister, decapitation, stabbed-in-the-back, movie-projector, massacre, transformation, bloody-scratch, ripped-throat, hook, group-of-friends, helicopter, green-slime, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 12743

Recenzoval obitus

Přidáno: 16. červenec 2003

V roce 1986 se Lamberto Bava, syn slavného režiséra Maria Bavy, rozhodl, že natočí svůj druhý samostatný film. Na pomoc si jako producenta nepřizval nikoho menšího, než nekorunovaného krále italského horroru - Daria Argenta. Argento nelenil a zapojil do projektu i svou dceru Fiore a chráněnce Michela Soaviho, který dělal během natáčení režiséru Bavovi asistenta. Se scénářem pomohli ještě Franco Ferrini a neúnavný Fulciho spolupracovník Dardano Sacchetti. Tým byl takřka kompletní a mohlo začít natáčení...

Sheryl dostala od tajemného muže s maskou lístky na promo promítání v kině Metropol. Připadlo jí jako dobrý nápad vzít na toto promítání svou nejlepší přítelkyni Kathy. Před začátkem představení se mladá černošská návštěvnice škrábne o masku démona vystavenou v předsálí. Během sledování filmu (ve kterém se také kdosi škrábne o stejně vypadající masku) jí zranění začne krvácet a ona odejde na toaletu. Když se dlouho nevrací, její kamarádka ji jde zkontrolovat a před tím než zemře, zjistí, že z černošky se stal první z velké řady démonů.

Od této chvíle je film v podstatě pouze sledem krátkých příběhů několika přeživších, kteří se snaží démonům uniknout, ale postupně se (po poranění démonem) sami mění. Do hry se přimíchá partička pankáčů, muž s maskou, který na začátku prodával lístky, motorka, samurajský meč a dokonce i z nebe spadlá helikoptéra. Poté, co se Sheryl s novým přítelem Georgem dostanou z kina ven, zjistí, že démoni zaplavili celé město ...

Film osahuje několik opravdu výborných gore scén, za jejichž výslednou podobu je zodpovědný veterán tohoto řemesla Sergio Stivaletti. Kladem je podle mého rozhodně skutečnost, že se nikdo nezdržuje s přílišným vysvětlováním a po několika úvodních minutách se jde okamžitě na věc. Film je poměrně akční, přičemž některé scény jsou opravdu výborné. V paměti vám jistě dlouho zůstane finále, ve kterém se George, vyzbrojený samurajským mečem, vydává na motorce vstříc démonům.

Hudbu napsal Argentův dvorní autor Claudio Simoneti ze skupiny Goblins. Kromě nich ve filmu zazní několik písní od klasiků osmdesátých let, jako jsou Scorpions nebo Billy Idol. Scénář dělal Italům vždy problémy a ani Demons nejsou výjimkou. Na to, že jej psali čtyři lidé, je to opravdu slabota. Ale i přes nekonzistentní příběh je film neuvěřitelně zábavný a Lamberto Bava, který se ve filmu na začátku mihne jako jeden z pasažérů metra, s ním rozhodně svému otci ostudu nedělá (což se ovšem nedá říci o jeho novějších "projektech", je totiž autorem velkého množství stupidních italských pohádek které s oblibou uvádí Nova).Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.