Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 29 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Children of the Corn V: Fields of TerrorStephen King

USA
83 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Kukuřičné děti 5: Pole teroru
rok: 1998
režie: Ethan Wiley
scénář: Stephen King (short story "Children of the Corn"), Ethan Wiley (written by)
hrají: Stacy Galina (Allison), Alexis Arquette (Greg), Eva Mendes (Kir (as Eva Mendez), Greg Vaughan (Tyrus), Angela Jones (Charlotte), Ahmet Zappa (Lazlo), Fred Williamson (Sheriff Skaggs), Dave Buzzotta (Jacob), Olivia Burnette (Lily), Adam Wylie (Ezeekial)
produkce: Alex Epstein, Jeff Geoffray, Walter Josten, Jeffrey Kurz, JoAnn May-Pavey
hudba: Paul Rabjohns
keywords: children, cult, killer-child, chainsaw, axe, religious-fanatic, hook-through-hand, sickle, throat-slitting, splatter, teenkill, beautiful-woman, welding-flame, fifth-part, impalement, teenage-pregnancy, based-on-short-story, stabbing, fertilizer, religion, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 7535

Recenzoval Jakub Ďuraško

Přidáno: 11. leden 2003Jako recenzent horrorového serveru bych se měl trošku zastydět při přiznání, že jsem z 6ti dílné série Kukuřičné děti viděl díly jen tři (a to první - 90%, čtvrtý - 40% a pátý - 30%). Když se ale zamyslím nad jejich kvalitativní úrovní, spadne mi kámen ze srdce, neboť to, že jsem neviděl „špatný druhý (20%), průměrný třetí (50%)“ ani šestý („scénář (a film taky) je všechno, jen ne tajemný a napínavý“) /jak pravili autoři webu Grizzlyho filmový koutek ještě v dobách jeho existence/ mě teď již nijak netrápí. Ale ani pátý díl, který u nás na videu vydala společnost Intersonic (na obalu s názvem Children of Corn V: Fields of Terror, ale snímek pustila s a.k.a názvem Fields of Scream… :) ) není nijak zvlášť kvalitní.

Vlastně je to docela podřadná sračka, což docela zamrzí, neboť je produktem společnosti Dimension Films, ze které vyšli třeba skvělé snímky Vřískot 1-3, Fakulta nebo Halloween:H20. Režisérem snímku a scénáristou zároveň je jistý Ethan Wiley, o kterém jsem nikdy neslyšel a to, jak kvalitní produkty vytváří, je zřejmě důvodem, proč o něm asi nikdy více neuslyšíme. Na béčkové poměry je režisérem podprůměrným a scénáristou ještě podprůměrnějším.

Wiley svůj příběh situoval do malého buranského městečka, kde si jistý Luke Enright (David Carradine) zakládá sektu dětí, které jsem obzvlášťněny jistými nadpřirozenými schopnostmi a vírou v toho, „co chodí mezi řádky“. Do tohoto městečka přijíždí i skupina teenagerů, která se zde rozhodla rozprášit popel svého zesnulého přítele. Dva z nich jsou záhy zabiti, když narazí na dementně vyhlížející děcka z kukuřice, zbylé čtveřici je zase podpáleno auto a tak jim chudákům nezbývá nic jiného, než přespat v domě farmáře, který se nedávno také stal jejich obětí. Tu noc samozřejmě přežijí, ale následuje další, ve které se příběh posune do nových dimenzí – hlavní hrdinka Allison (Stacy Galina) totiž zjistí, že její bratr Jacob se k sektě taktéž přidal a její kamarádka Kir (Eva Mendes) se zase zakouká do sektářského přívržence, ve chvíli, kdy mužně hází vidlemi seno… Na strhující finále je tedy zaděláno!

Kukuřičné děti 5 jsou významným snímkem. Významným v tom smyslu, že se jedná o filmový debut mé oblíbenkyně Evi Mendes (Training Day, Urban Legends 2). Právě Mendesová bude zaručeně jediným důvodem proč snímek shlédnout až do samotného konce – respektive tím důvodem bude její tričko a to, jestli si ho čirou náhodou neodloží. Bohužel ne! Nicméně castingového režiséra chválit nebudu! Proč? Je tu přece Alexis Arquette (Chuckyho nevěsta), je tu Dave Buzzotta, je tu Kane Hodder (Jason X) a dokonce je tu taky kunfu-master David Carradine. A bohužel je tu Adam Wylie, v roli Ezeekiela, který je hlavním záporákem. Podle režiséra je tohle děcko zřejmě ztělesněním absolutního zla, no nevím – když jsem tenhle zjev viděl pobíhat s kosou a štěkat zabijácké rozkazy na „bratry a sestry“, bylo mi spíš do smíchu. Takhle se seknout, to jsem ještě neviděl! Páni castingoví režiséři – není divu, že si díky Vám k filmu dostaly i takové perly jako je Freddie Prinze Jr. a podobní… očekávejte mě zítra! :)

No ale pokud má snímek nějaký klad, jsou jimi celkem průměrné vraždy – všechno je to ale tak nějak polovičaté. Blbne se tu s motorovou pilou, dokonce i s autogenem… Ale bohužel toho tvůrci náležitě nevyužili a tam, kde mohli být uřezané ruce a popálené obličeje se divák dočká jen rádoby krvavých efektů jako ze studia Kamarád. Takže od Pole teroru ručky pryč! Nikdo vám je tam sice neuřízne, ale že si to nějak zvlášť užijete, tu taky nikdy netvrdí!Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.