Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 97 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
MartyrsExploitation

Francie, Kanada
99 minut

    
trailer    web    imdb 

česky: Mučedníci
rok: 2008
režie: Pascal Laugier
scénář: Pascal Laugier (writer)
hrají: Morjana Alaoui (Anna), Mylène Jampanoï (Lucie), Catherine Bégin (Mademoiselle), Robert Toupin (Le père), Patricia Tulasne (La mère), Juliette Gosselin (Marie), Xavier Dolan (Antoine (as Xavier Dolan-Tadros), Isabelle Chasse (La Créature), Emilie Miskdjian (La Suppliciée), Mike Chute (Homme / Bourreau)
produkce: Frédéric Doniguian, Marcel Giroux, Richard Grandpierre, Simon Trottier
hudba: Alex Cortés, Willie Cortés
keywords: cult, female-killer, urination, vindication, shroud, punched-in-stomach, slit-wrist, afterlife, one-word-title, husband-wife-relationship, testimony, perversity, hammer, bathroom, ecstasy, objectification, prisoner, violence-against-women, skinned-alive, topless-female-nudity, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 19718

Oficiální text distributora: Mučedníci jsou bezpochyby jednou z událostí minulého roku. Dostali na lopatky cenzurní komisi ve Francii, takže premiéra musela být odsunuta. Film byl totiž zařazen do takové kategorie, která by mu umožnila promítání pouze ve specializovaných kinech (tedy pornokinech) a v televizi by se uchytil taky jen ztěží. Mučedníci se stali přesně tím kultovním filmem, který máme všichni tak rádi. Je již nyní opředen řadou historek od těch „banálních“ o lidech omdlévajících během projekce až po tvrzení, že Bob Weinstein majitel práv pro americké území se vydržel dívat zhruba dvacet minut. Pokud bychom měli nastínit děj, abychom nic podstatného neprozradili, pak lze pouze říct, že vše začíná v 70. letech ve Francii, kdy je nalezena bloudící pomlácená dívka neschopná vyprávět o tom, co se jí stalo. O patnáct let později ta samá dívka Lucie vtrhne do honosné vily a nemilosrdně vyvraždí všechny její obyvatele. Hned za ní přijede její jediná přítelkyně Anna. Pak by slabší povahy měly opustit kino, protože začíná krvavé peklo. Při sledování filmu si rychle uvědomíte, že nic není tím, čím se zdá být. Vila se stane strašidelným domem, v jehož útrobách se obě dívky pokusí dobrat pravdy. Nejlepší bude citovat režiséra, který v rozhovoru pro časopis Mad Movies č.210/2008 vysvětluje, čím měl film být: „Je to především film plný napětí a tajemné atmosféry, téměř postaru… Zápletka zůstává záhadou do poslední minuty filmu a divák nemá ani chvilku, aby vydechnul, a přitom pořád neví, na čem je. Chtěl jsem, aby i informovaný fanoušek takovýchto filmů byl v neustálém napětí…“ Pro diváky věci neznalé tedy pouze dodáme, že nejde o horor. Ve filmu se neobjevují nadpřirozené jevy. „Pouze“ extrémně násilné scény.

(19 hodnocení, průměr 8,42/10)
 
Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.
pepak - avatarpepak -
Vloženo: 2009-03-07 23:57:33
Z Martyrs mám víceméně podobný pocit jako z Inside (a zásadně odlišný pocit než z Haute Tension) - připadá mi to jako film, který stojí a padá čistě jen na brutálních scénách, ve své většině zcela samoúčelných a neuvěřitelných (buď - většinou - jsou příliš přehnané, nebo naopak příliš krotké, ale nikdy ne tak akorát). Kladně hodnotím, že má film jakýs takýs závěr, který předešlému ději dává smysl, ale pořád je to trochu příliš málo, než by se mi líbilo. Jestliže největší pochvalou pro film u mě je, že se na něj budu chtít podívat ještě několikrát a třeba ho i někomu doporučit, u Martyrs se nemůžu zbavit dojmu, že kdybych o něm předem věděl to, co vím teď, tak bych se na něj nedíval.
humanbeing - avatarhumanbeing -
Vloženo: 2009-03-07 02:14:29
Z celkového hlediska působivá a "trýznivá" podívaná na úrovni Haute Tension a Inside. Úchylností s přehledem strčí do kapsy velkou část moderní produkce, bezchybný ale bohužel není a čekal jsem, vzhledem k nadšeným reakcím, o trochu více šokující podívanou (vyjma konce, který jako by vypadl z (SPOILER)tábora smrti v čínském Nankingu(/SPOILER)). K první polovině nemám výtek, v druhé by se našla víc než jedna. Nicméně i s nimi je Martyrs hodně silný film, na který není lehké se dívat. Avšak co se týče výsledného dojmu, u mě vítězí Inside.
evilmind - avatarevilmind -
Vloženo: 2009-02-13 22:56:33
Už od úvodní masakrozní brokovnicové akce je jasné, že tohle bude opravdu něco. Jen na malou chvíli jsem si dovolil zapochybovat ve chvíli, kdy je Lucie napadena v domě, protože bylo příliš zřejmé o co se jedná, a já se v té chvíli vyděsil aby tohle nedejbohu nebyla pointa na kterou budeme ještě hodinu čekat... Ale naštěstí se nic takového nestalo. Těch několik zásadních dějových zvratů docela vkusně rozpauzovává sled nádherně reálně vypadajících násilných scén, a celý příběh i poměrně logicky drží pohromadě (když do sebe a konci všechno zaklapne). Malou výhradu bych měl snad jen k tomu, že v druhé polovině mi to už přišlo poněkud málo uvěřitelné - myslím tím, že pro účel, se kterým bylo mučení vykonáváno, mi prostě přišlo nedostatečné, nevěrohodné a velice krotké (až na finálne samozřejmě). Přesto, mít šanci vidět Martyrs na velkém plátně znovu, určitě bych neváhal...
Bloody - avatarBloody -
Vloženo: 2009-04-22 00:38:27
Pro mě trochu zklamání. Ne že by to byl špatný film, to vůbec ne. Úvod s brokovnicí mě hezky naladil a já se nestačil divit, co všechno sleduju. Jenže po téměř dokonalé první půlce, jež mě nedala šanci vydechnout, dostal snímek ránu a půlka druhá se změnila v něco úplně odlišného. Měl jsem pocit, jakobych to v půlce vypnul a začal sledovat jiný film. Ale to je můj problém. Jinak Martyrs je opravdu kvalitně natočený drsný exploitation, který rozhodně nedělá ostudu současné francouzské vlně, čímž opět dokazuje, kdo je nynějším králem evropského hororu.
Israha - avatarIsraha -
Vloženo: 2010-09-13 00:36:18
V některých pasážích znepokojivé a odporné, tak jak to má být, ovšem z větší části spíše jen tupě brutální - což není vyložené negativum, ale chybí tu jednak pořádný záporák, kterého by divák mohl s chutí nesnášet, druhak oběť není příliš sympatická osobnost, takže ani není s kým pořádně soucítit. Jako splatter to funguje dokonale, jako exploitation méně, a jako horror s propracovanou pointou jen s výhradamu. K nadšeným hodnocením se tedy nepřipojím, ale do děje vtahující scénář a technickou vydařenost přesto ocenit musím. Sedm bodů a rozhodně zajímavá podívaná zvláště pro ty horrorové diváky, které ze všeho nejvíce děsí lidé a jejich zvrácenost.
 BLADER -
Vloženo: 2009-09-01 16:59:04
Takže, ďalší kúsok, ktorí k nám poslali Francúzi je v skutku výnimočný. Zatiaľ, čo pri Haute Tension som sa bavil skutočne výborne, pri Hraniciach smrti som sa miestami nudil, tu prišli pocity dosť odlišné od toho, čo som očakával. Prezrádzať z deja nebudem rozhodne nič, bola by to len škoda, ale toto dielo mi pripadá veľmi, veľmi depresívne, povedal by som, že som bol miestami zhnusený. A rozhodne to nebolo len tými brutálnymi zábermi, pri ktorých ma miestami mrazilo... Martyrs majú niečo lepšie, majú atmosféru, veľmi zvláštnu atmosféru, asi len takú, akú vedia urobiť len Francúzi. Ale, poviem to, rovno, viackrát Martyrs vidieť nemusím, pretože ešte teraz ho nesiem tak trochu v hlave.
Sinner - avatarSinner -
Vloženo: 2009-03-13 14:09:09
Prva polovica skvela, druha pripominala guinea pig, cize trochu nudila, ale nemozem si pomoct : z filmu ma zamrazilo a pekelne, zavan paranoje pretrval aj po dopozerani. Neslo o hrozu z filmu, ale z reality, ze niekde sa nieco podobne moze diat a co je horsie, je to, ze to nemusi byt niekde, ale mozem to byt ja, kto sa ocitne v takej situacii. V skratke: Film neodporucam kazdemu, ale za seba mozem len povedat, ze som bol sice nie spokojny (lebo film je doslova DISTURBING) ale urcite nelutujem, skor naopak.
Film je to na 8 pridavam bod z osobnych sympatii.
Raul - avatarRaul - -
Vloženo: 2009-03-28 15:24:50
jezis marja, co tohle bylo zac?
ja vam nvm, tyhle radoby horory, filmy oznacene nalepkou "Exploitation" nejsou nic pro me. Me to proste nebere.
strasidelne to neni, hmm tak je tam hodne krve...a co jako?
Pribeh....ze zacatku to slo, poradna pomsta za studena, rikam si, proc ne. Pak se tam (SPOILER)objevili muzi a zeny v cernem(/SPOILER) a stalo se z toho "cosi".
Ten pribeh byl proste neuchopitelna misty dost nelogicka slatanina s jakousi "WTF?" pointou.
Alespon ze ta hlavni herecka byla hezka.
maddy1111 - avatarmaddy1111 -
Vloženo: 2010-11-18 07:13:26
jednoducho THE BEST :)
 Sangrail -
Vloženo: 2016-05-22 14:39:28
Vzhledem k tomu, že už asi dva roky nikdo na Studnu nepřidává nové filmy a mně je tak odepřena možnost pomstychtivě dát jeden jediný bod tomu odpadu, který nedávno vznikl jako americký remake Martyrs, dám aspoň 10 bodů originálu, protože onen příšerný, nudný, sterilní, ničím neděsící, otravný a nelogický remake mi znovu potvrdil, jak vynikající je (přes pár drobností) Laugierův původní film.
 eraserhead -
Vloženo: 2009-03-13 10:26:59
Takto vypadá současný horor dotažený na doraz. Atmosféra jde ruku v ruce s brutalitou a já tleskám :-) Jedna ze závěrečných scén napovídá, že Laugier by mohl být dobrou volbou pro remake Hellraisera.
 oveckaoa -
Vloženo: 2009-04-04 17:37:04
dokonalé explotation
 Mick -
Vloženo: 2009-05-19 23:11:23
Tak som rozmyslal ake hodnotenie hodit, a od zaciatku som mal pocit, ze to bude 10/10, lenze co dalej pokracovalo od 2/3 filmu ma nieze sklamalo, ale uz som si to nedokazal uzivat tak ako prve 2/3 filmu. Ale zanechalo to vo mne velmi zmiesane pocity a momentalne ma asi najvacsiu prevahu, topre ze to bolo monstrozne surove a zvalcovalo ma to... Este si musim pozriet Inside som zvedavy ako to porovnam s touto peckou. Suhlasil by som asi s recenzentom, ze film neodporucam pozerat s niekym kto nie je pripraveny na nieco podobne... teda urcite to nie je "bezny" film ale specialita svojho druhu...
 GIF -
Vloženo: 2009-08-31 10:07:21
Hutně temná atmosféra, brutalita je sic brutální ale né bezúčelná,skvělá hudba která občas kopíruje O.S.T k 28týdnů poté ale ve spojení s cruelty scénama vyvolá v člověku takovou hrůzu a napětí až zamrazí v zátylku....jediné co bych vytknul je rozvleklé mučení,které celkový dojem trošku podráží.
Hermafrodit - avatarHermafrodit -
Vloženo: 2009-12-03 19:59:59
Tak jsem také mírně zklamán. Začátek slibný, vlastně celá první 3/4-hodina mě vcelku slušně bavila, ale poté už to šlo více méně z kopce, za což může (SPOILER) onen výrazný dějový zlom. (/SPOILER)
Co bych pochválil, tím jsou určitě všechny krvavé efekty, a i s nimi spojená akce. Jen jsem - možná i po čtení recenze a zdejších komentářů - čekal ještě vyšší míru brutality, co člověku vyrazí dech.
A jelikož jsem si navíc onu (zcela) závěrečnou pointu domyslel ještě před koncem filmu ((SPOILER) momentálně si totiž ani nevybavuji, že by měl kdy někdo odvahu do tématu smrti přinést jiný než otevřený konec)(/SPOILER), celé závěrečné vyústění mi přišlo dokonce kapku nudné.
 lapiduch -
Vloženo: 2009-03-08 15:56:08
Opet francouzi.. Laugier pokracuje smerem ktery pred sesti lety odstartoval Alexandre Aja a dovedli temer k dokonalosti Bustillo, Maury. Martirs, ale nejsou ani popcornove zabavne jako Haute Tension a nejsou tak samoucelne krvave (zamerne nepouzivam slovo brutalni) jako Inside. Nasili zde je spjato s dejem a jak uz bylo zmineno v recenzi, film jakozto horor by se bez nej neobesel. Co se tyce gore, tak v primem porovnani zejmena s Inside, Martyrs neobstoji. To co je na filmu tak sokujici, neni az tak jak se to deje, ale proc se to deje a v tomto smeru alespon z meho hlediska jsou Mucednici daleko krutejsi a znepokojivejsi nez oba vyse zminovane snimky. Co se tyce zavercne pointy, tak ta ve me vyvolala pocit, ktery (SPOILER) zde nesouhlasim s autrem recenze a priklanim se k optimistum (/SPOILER) vzhledem k tomu co se na obrazovce odehralo predtim velice tezko popisuje.. napada me jedine slovo (SPOILER) vsvobozeni.. (/SPOILER) a tim u me castecne zmirnuje zhnuseni vyvolane predchozim dejem.
To derad: hezka recenze..
TJay - avatarTJay -
Vloženo: 2011-04-24 17:59:14
Sama nevim proc, ale k tomuto filmu se porad vracim - rozhodne nepatri mezi me oblibene, ale videla jsem jej uz trikrat, a neco mi rika, ze ho zhlednu minimalne jeste jednou - je jistym zpusobem nechutny a zaroven pritazlivy.
 profanus -
Vloženo: 2010-02-13 18:12:48
Teda byl to brutus...
 anonym -
Vloženo: 2011-01-04 11:23:26
Z hororů a krváků jsem si vždy dělal jen legraci a modlil se, aby konečně vyšlo něco, z čeho bych měl alespoň trochu mráz na zádech... po shlédnutí Martyrs jsem film bleskově vymazal, v životě ho nechci vidět a mám z něj husí kůži dodnes... tedy z toho příšerného finále, kdy se provalí pointa.... nikdy více.... krvavé scény mi absolutně nevadily.. ale ten závěr prostě strašnej
 anonym -
Vloženo: 2009-04-21 23:55:18
už dlouho jsem neměla tak silný pocit z filmu...především musím ocenit dokonalé ztvárnení veškerých zranění, kdy člově má pocit, že je ta dívčina mlácena doopravdy. neustále jsem si opakovala, že je to jen film, ale vše bylo tak realisticky ztvárněno, že mě film totálně pohltil...a doslova mě nenechal spát několik nocí.
 anonym -
Vloženo: 2009-03-15 20:36:00
Mám trochu odlišný pohled než (asi) většina; sliboval jsem si leccos a asi proto považuji nakonec tento film za pěknou zhovadilost. Natočené je to sice dobře, ale... A pokud někdo píše o brutálních scénách, tak nevím kde je viděl. Asi v jiném filmu. Ne že bych je potřeboval, jde o celkový dojem a ten byl zde tedy hodně slabý. A důvod, proč se všechno vlastně děje je úž úplně dementní. Anebo jsem to nepochopil.
 anonym -
Vloženo: 2009-03-08 00:52:52
Osobne me to silene zklamalo...od chvile kdy jsem o tom nekdy na podzim slysel jsem se to marne snazil sehnat takze se ve mne znacne vystupnovalo ocekavani rozdmychavane navic neprimerenym hypem...a pak nic, nuda, zklamani...brokovnicovy masakr dobry ale krome velkeho odhaleni ktere mi neprislo nijak extra sokujici se mi na tom nezdalo nic svetoborneho...
 Flipnic -
Vloženo: 2009-03-28 21:02:18


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!