Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 95 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  
Junk: Shiryô-gariAsijské filmyZombie

Japonsko
83 minut

    
trailer    web    imdb 

rok: 2000
režie: Atsushi Muroga
scénář: Atsushi Muroga (writer)
hrají: Nobuyuki Asano (Jun), Shû Ehara (Akira), Tate Gouta (Ramon), Yuji Kishimoto (Nakada), Miwa (Kyôko / Zombie Queen), Natsuki Ozawa, Kaori Shimamura (Saki), Koutarou Tanaka (Toraji), Deborah Joy Vinall (Sharon (as 'Debolar Joy Vinall')
produkce: Isao Kurosu
hudba: Goro Yasukawa
keywords: self-sacrifice, time-bomb, jewel-robbery, helicopter, stabbed-in-the-head, military-base, intestines, black-comedy, secret-code, blood, robbery, eaten-alive, shot-in-the-head, corpse, virus, car-key, infection, severed-head, survival-horror, shotgun, další...
titulky: hledat na OpenSubtitles.org
hits: 11924

Recenzoval evilmind

Přidáno: 27. červenec 2002

Z nových asijských zombie horrorů jsem zatím nebyl moc nadšen (Versus, Wild Zero, BioZombie), byť nemohu nerespektovat jejich velice osobitý styl a přínos žánru. Pro jistotu jsem ale od Junk moc nečekal. Což se mi v úvodu hodně vyplatilo - počátek příběhu, kdy bylo potřeba nějak zdůvodnit existenci zombie (originálně je to vojenský experiment), zahrnuje množství opravdu zoufalých dialogů, vedených většinou současně japonsky i anglicky. Navíc anglicky se pokouší mluvit i jeden z japonců, a jeho přízvuk je opravdu zážitek. Dost pravděpodobně americké vojáky hrajou opravdoví američtí vojáci, a dialogy si psali sami... :-)

Ale zpět na začátek. Tři amatérští zloději vykradou klenotnictví, a s velice slušným lupem jedou na schůzku s kupci do údajně nepouživaného vojenského objektu daleko od města. Kdo hádá, že právě tam je místo, které ve skutečnosti není vůbec opuštěné, a kde se stane vojenským výzkumníkům nehoda, zřejmě už viděl alespoň jeden jiný film... grin. Zombie si snadno poradí s personálem laboratoře, ale díky přítomnosti zlodějů a později jejich gangsterských yakuza společníků se divák dočká skvělé akce, spousty střílení, spousty už definitivně mrtvých zombie, a také slušného počtu pokousaných a tím zezombieovaných lidí. A takhle to má přesně v zombie filmu vypadat.

Co už není tak, jak má být, je maskování zombie. Jak je už u asijských zombie tradicí, u maskérů je nejoblíbenějším materiálem cosi jako mouka, a pokud už se nevyhnou alespoň lehkému zakrvácení svého díla, má bohužel nepříliš věrohodnou barvu. Japonci asi mají nějaký mentální blok z oživení trochu uleželejších umrlců. Zdejší zombie navíc patří (s výjimkou té hlavní) do kategorie superpomalých, a zabíjet jednu postavu za druhou se jim daří jen jakýmsi scénáristickým zázrakem. Nakonec se ani žádná z nich nedostane z továrny ven, což je v historii zombie filmů nepochybně zařadí k těm nejtupějším. Reputaci zombie zachraňuje ta jediná a první - superzombie. Na první pohled vypadá ne-nemrtvě, ovládá počítač (!), mluví (!), a čirou náhodou je to dva roky mrtvá žena hlavního vědce. Sakra, spoiler (Junk ovšem není film, kde by spoilery vadily, protože za celý film se nestane naprosto nic, co byste nečekali předem). Kulka do hlavy ji navíc nezabije, jenom ji promění v blondýnu - ale pozor, doma to na svých brunetách nezkoušejte...

Nejlepší je druhá polovina filmu, kdy na scénu dorazí vyřešit problémy vojenská "posila" v počtu dvou kusů vojáků. Samozřejmě mají s sebou víc zbraní, než kolik dosud měly k dispozici přeživší postavy v továrně, a tak až skoro do konce akci pořádně oživí, a zombie se rozprskují jedna radost. Choreografie akčních scén je právě tím, co vytahuje Junk z béčkového podprůměru mezi zapamatovatelné tituly. Bohužel úplný konec se tradičně rozplizne do série nepříliš pravděpodobných událostí, směřujících k přežití hlavních postav - a prežijou navíc přesně ti, které jsem si tipnul na začátku. A ještě navíc dostanou i to svoje vytoužené porshe, a jejich dost vážná zranění se jim zřejmě záhadně uzdraví. Power of porshe?

Nejlepší scéna: Závěrečný souboj se superzombie. Jen kdyby i v něm ta krev nebyla taková do růžova...Pokud chcete ohodnotit film, použijte k tomu prosím komentář.
K debatě nad osobou recenzenta, recenzí, technickými detaily či k reakci na předchozí příspěvky slouží diskuse, po kliknutí na tlačítko se sama založí. Díky.
Vulgární a pravidla nerespektující komentáře budou vymazány.