Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 44 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  

Promo: Howard 12
Poslal obitusZ domova, 06.09.2014 (1786 čtenářů)

Tři měsíce utekly jako voda a je čas na další Obitův shameless plug. Dvanácté číslo horrorového magazínu Howard přináší mimo jiné pohled na Psi v horroru, profil Miloslava Švandrlíka, seznámení s ženami Alfreda Hitchcocka, rozhovor s autorem Třídy smrti Pavlem Soukupem a nadějným spisovatelem Martinem Štefkem, čtvrtý díl textu o Polském filmovém a televizním horroru a reportáž z návštěvy Grahama Mastertona v Ostravě. Samozřejmostí jsou hromady povídek a recenzí. Jak je dobrým zvykem, zároveň s pdf vychází také verze pro čtečky.

(Více... | 783 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: Exists
Poslal humanbeingFirst Person, 04.09.2014 (1402 čtenářů)

Ve svém novém filmu Exists režisér Eduardo Sánchez (Záhada Blair Witch) představí podívanou zachycující poslední dny skupinky přátel předtím, než je napadne Bigfoot. First person film mimojiné nabídne krásy Texaského národního parku, kde se Exist odehrává, a podle traileru dojde i na noční scény. Jak je trailer (embednutý níže) opravdu pěkně efektně nastříhaný, zdá se mi, že toho ukazuje až příliš (což je obecně problém dnešních trailerů). Jak lze v upoutávce vidět, Bigfoot bude z přítomnosti "nedobrovolných dokumentaristů" značně nervózní, a dost možná ze skupiny nepřežije ani její poslední člen bránící kameru... O americkou distribuci se postará Lionsgate, jenž o Exists projevil zájem na letošním ročníku festivalu SXSW... V jedné z rolí (edit: nepřekvapivě v roli samotného Bigfoota) se objeví Brian Steele (dosud hrající převážně monstra ve filmech jako Doom, Resident Evil, Hellboy, Blade, Underworld, Predators,...). O scénář se postaral Jamie Nash (Lovely Molly, Sánchezův segment ve V/H/S 2)...

(Více... | 1146 bajtů | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: The Pyramid
Poslal humanbeingSurvival Horror, 01.09.2014 (1532 čtenářů)

Osobně mi mumie přijde jako hodně strašidelné monstrum - vzhledově, zvukově a určitě i místo jejího věčného odpočinku je vpravdě děsivé (ač je jistě pěkně vyzdobené). Proto mě vždy mrzelo, že ji horroroví filmaři nedokázali, až na pár výjimek (Waxwork, Tales from the Crypt), správně použít. Film Mumie od Stephena Sommerse je určitě moc fajn podívaná, ale primárně o horror nejde ani ošklivou náhodou. Možná ten fakt, že na ni narazíte zejména na africkém kontinentu, může za to, že na ni horroroví tvůrci často zapomínají a o pořádných horrorech z egyptského prostředí plném hrůzy jsme si tak mohli nechat jen zdát... Až doteď.

Z produkce Alexe Ajy 5. prosince přichází do kin (amerických a britských) horror The Pyramid, v němž skupinka amerických archeologů najde v saharském písku vršek velmi zvláštní pyramidy a následně i vstup dovnitř. To ale ještě neví, že na ně uvnitř číhá cosi, co spalo tisíce let. Velmi pěkný trailer po kliknutí na více...

Mimochodem, dnes slavíme 12. narozeniny!(Více... | 1178 bajtů | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: The Mill at Calder's End
Poslal evilmindAnimation, 29.08.2014 (1441 čtenářů)

Barbara Steele. Viktoriánský duchařský příběh. Loutkovej. Mike Mignola. Poe meets Lovecraft, a protože se mi po krátkém šoku zase vrací schopnost mluvit v rozvitých větách, musím to říct znova - Baaarbara Steele!

Tohle mě asi bude mrzet dlouho, že jsem si na Kickstarteru nevšiml kampaně Kevina McTurka už před rokem, kdy se úspěšně vybral dvojnásobek požadované částky. Asi bych teda byl teď asi nervozní, protože natáčení se trochu protáhlo, ale jak můžete vidět z čerstvého teaseru níže, čekání u tohohle kraťasu bude stát rozhodně za to. Loutky vypadají božsky, i z těch třiceti vteřin dýchá mrazivá atmosféra, a to ještě vůbec není vidět čarodějnice, kterou mluví, a to byste neuhodli, Barbara Steele!

(Více... | 1183 bajtů | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: [REC]4 finální trailer
Poslal evilmindZombie, 29.08.2014 (1466 čtenářů)

Dubnový trailer posledního dílu [REC] vypadal spíš jako reklama na zombie videohru - a to myslím jako lichotku, osobně mi vůbec nevadí, že poslední dva díly vypadají úplně jinak, než si fandové počátku série asi představovali. Film bude mít premiéru za týden v Torontu, a tenhle nový sestřih neukazuje naštěstí, až na pár rychlých střihů, fakticky nic, co už bychom neviděli v těch předchozích...
Trailer níže je s anglickými titulky.

(Více... | 558 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: Annabelle trailer
Poslal evilmindGhosts, 26.08.2014 (1457 čtenářů)

Určitě si pamatujete na tu strašidelnou panenku z The Conjuring, která ve filmu nepochopitelně vůbec nebyla nijak využita. Což byl natolik rozšířený názor, že se dočkala vlastního filmu, který by dějově měl Conjuringu předcházet, tj. nemusíte ho nutně vidět (i když to by byla škoda). Produkce Jamese Wana a režie Johna Leonettiho (kameraman Conjuringu) by mohla být zárukou návaznosti i kvalitativní... Nicméně osobně mi ten trailer níže přijde spíš takový nijaký, a ta závěrečná scéna je vysloveně špatně střižená - do kina ovšem zajdu stejně... :-) Česká premiéra je 9. října.

(Více... | 701 bajtů | 2 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Amityville: The Awakening
Poslal evilmindGhosts, 25.08.2014 (1385 čtenářů)

Musím přiznat, že série filmů o Amityville patří k těm, kde se bez dlouhého probírání imdb příliš přesně neorientuju v tom, které (nenavazující) díly jsem viděl, a které ještě ne. Pravděpodobně můj poslední byl ten pokus o restart z roku 2005, a ty další už jsem přecházel lhostejně bez zájmu. Naposled jsem letmo zachytil informaci o found footage verzi příběhu, čímž můj zájem klesl na nulu. A to je tenhle kus. Jen už to není found footage, změnil se scénář i režisér, a podle níže embednutého traileru, poněkud neobvykle propagujícícho film už 5 měsíců pred premiérou, to bude zase znova více téhož. Některé triky v traileru vypadají slušně, ale upřímně - jako vážně? Nikoho nenapadá vlastní originální příběh o strašidelném domě?

(Více... | 856 bajtů | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: Hra na vraha, part II
Poslal evilmindZ domova, 25.08.2014 (1318 čtenářů)

Nějak nám to tu osiřelo, humanbeing zmizel neznámo kam, a já jsem vždycky přes léto plně vytížen na mistrovství světa v Dofusu... Nicméně! Alespoň něco z došlých emailů.

Film "Hra na vraha" horrorového nadšence Pavla Žďárka jsem tu recenzoval už v roce 2003, a dodnes si pamatuju, že jsem ho tehdy na recenzi dostal jako jediný film v historii Studny na VCD - tj. fakticky mpeg1 přepis z VHS. Trailer druhého dílu najdete pod více, a na první pohled to vypadá, že se Pavel za ty roky moc neposunul, což, protože tak z povzdálí sleduju jiné jeho zajímavé projekty, mě opravdu překvapilo. Nicméně na téhle stránce na Startovači, na které můžete podpořit vydání obou dílů filmu ve sběratelské edici na DVD, najdete vysvětlení - volně navazující dvojka byla natočena už v roce 2002, ale na veřejnost se dostává až letos...

(Více... | 1058 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: ComicCon trailer The Walking Dead
Poslal evilmindZombie, 25.07.2014 (1827 čtenářů)

Čerstvý dlouhý trailer páté řady The Walking Dead - zombie se vracejí na naše obrazovky 12. října. Vypadá to dost badass, i když mám trochu pocit, že je to úmyslně zavádějícím způsobem sestříháno tak, abychom uvěřili, že Terminus skončí nějakým happyendem... :-)

(Více... | 378 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Krátký film: Kosárna
Poslal evilmindSplatter, 23.07.2014 (1820 čtenářů)

Kosárna, kraťas z antologie Pionýrů horroru, který byl k vidění na podzimní premiéře v Chotěboři, ale už pak nikoliv na youtube kanále, je konečně online. V hlavní roli jeden z nejlepších současných českých herců Norbert Lichý.

(Více... | 349 bajtů | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Pictures: Update okolo 31 od Roba Zombieho
Poslal humanbeingClowns, 18.07.2014 (1641 čtenářů)

Rob Zombie se stará o to, aby jeho nejnovější projekt 31 byl pokud možno co nejvíce tajemný. V posledních několika rozhovorech ale přesto k filmu něco řekl, snad i proto, aby se fandové nechytili populárních (a zcela nepravdivých) domněnek. Shrňme si, co Zombie o 31 dosud řekl: Film se odehrává na Halloween, tedy 31. října a odtud pochází název filmu, ona číslovka 31 (ne 3I, jak jsme někteří - právem - spekulovali). Na otázku, zda klaun z prvního odhaleného obrázku je kapitán Spaulding, Rob Zombie odpověděl: "No ale přece nevypadá jako on, alespoň myslím. Ve filmu je klaun, ale nemá nic společného s kapitánem Spauldingem. A ten kdo je ve filmu, vůbec nevypadá jako kapitán Spaulding. Možná, že lidé si to myslí, ale po filmu si to myslet už nebudou."

O čem tedy je 31? Zombie odpovídá: "Co můžu říct, je to, že je to něco úplně nového, má to původní nápad. 31 začnu natáčet na podzim."

Dnes se na oficiální stránce Roba Zombieho objevil následující concept art obrázek. Pište do komentářů, co se na obrázku děje, či snad, jestli už víte, jak do sebe zapadá halloweenská noc, klaun, dodávka a tři pánové nervózně čekající před dodávkou... :)

(Více... | 1316 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Česká TV/DVD: Horor čtvrteční noci na ČT2
Poslal humanbeingZ domova, 30.06.2014 (2528 čtenářů)

Přes prázdniny každou čtvrteční noc na ČT2 poběží horror v rámci pásma zvaného Horor čtvrteční noci. První tři oznámené filmy jsou: původní verze Carrie (3.7.), The Mist nebo taky v českém překladu Mlha (10.7.) a Død snø neboli Mrtvý sníh (17.7.). Docela sympatický výběr, ačkoli osobně bych preferoval nějaký méně nápadný horrorový kousek, který třeba není tak dobrý, jako výše zmíněné filmy, ale už je to docela dlouho, co byl uveden na televizních obrazovkách v českém znění (a že z tehdejších pátečních nocí na Nově by se dalo vybírat!). Teď mě tak napadá, kdy naposledy běžela v televizi Pověrčivost?

Edit: Aha, ČT vyrobila upoutávku, z níž můžeme zjistit, co všechno se bude vysílat - embednuta níže. Schválně, kdo je uhodne všechny! :)

(Více... | 1084 bajtů | 5 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Akce: Kuřimský běs 3
Poslal humanbeingZ domova, 27.06.2014 (1663 čtenářů)

V pátek 11. července se v Kuřimi uskuteční třetí ročník filmového festivalu Kuřimský běs. K dispozici bude opět letní kino na nádvoří zámku, kde poběží The Conjuring (V zajetí démonů) a The Exorcist (Vymítač ďábla). Promítat se bude i v suterénu, kde si návštěvníci budou moci vychutnat Odpad! za účasti jeho režiséra Josefa Blažka, a následně budou puštěny Zrůdy (Freaks). Pokud vydržíte v suterénu až do půl druhé, na plátně poběží český počin Hodinový manžel. Cena za celou akci je 120 Kč. Pod novinkou je k vidění povedený ručně kreslený plakát s programem akce...

(Více... | 627 bajtů | 2 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: The Guest
Poslal humanbeingHorror obecně, 27.06.2014 (1439 čtenářů)

Děj nového filmu Adama Wingarda, režiséra You're Next, se začíná odvíjet od chvíle, kdy rodinu Petersenových navštíví David, voják, který sloužil v armádě s jejich nedávno zesnulým synem. Jakmile se dozvídají, že David byl jeho nejlepším kamarádem, nečekají ani chvíli a pozvou ho k sobě domů. Krátce na to v městečku začínají za záhadných okolností umírat lidé. Má s tím něco společného David? O scénář se postaral Simon Barrett (Dead Birds, You're Next), tudíž fandové You're Next by se měli začít pořádně těšit. Do kin The Guest vtrhne v září. Upoutávka pod novinkou...

(Více... | 705 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Nový Predátor nebude remake
Poslal humanbeingScience Fiction, 27.06.2014 (1818 čtenářů)

Fantastická zpráva týkající se nově ohlášeného Predátora se objevila na stránce Collider. Její redaktoři zkontaktovali Shanea Blacka a ten jim sdělil, že jeho film sérii v žádném případě nerestartuje a naopak, že na ni vynalézavým způsobem naváže. Remaky jako takové prý nemá obecně rád. Mnohem raději se mu líbí myšlenka prozkoumat a navázat na již existující predátoří mytologii, než "aby zmáčknul tlačítko restart". Proč takhle nemůže v Hollywoodu přemýšlet každý? Znamená to tedy, že je tu pravděpodobnost návratu postav z předchozích dílů, a dost možná i nějaké velké osvěžení, které z nového dílu Predátora udělá podívanou, která nebude těžit z nostalgie (jak je tomu v případě Predators - a že to nebylo na škodu). Osobně se moc těším, doufám, že se "Hawkinsovi" povede natočit hodně napínavou podívanou, při jejímž sledování nebude mít nikdo z nás čas krvácet, ehm.

Zdroj: Collider

(Více... | 2 komentáře | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


  


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!