Welcome to


Hledání

 

Login
Přezdívka 
Heslo 

Ještě nemáte svůj účet? Můžete si jej vytvořit zde. Jako registrovaný uživatel získáte řadu výhod. Například posílání komentářu pod jménem, nastavení komentářů, manažer témat atd.
 

Kdo je online
Právě je 58 návštěvník(ů) a 0 uživatel(ů) online.

Jste anonymní uživatel. Můžete se zdarma registrovat kliknutím zde
Seznam uživatelů
 

Doporučujeme
 

  

Odkazy: Halloween na českém webu
Poslal evilmindZ domova, 01.11.2002 (1637 čtenářů)

Včerejší Halloween a současně premiéra hned dvou tématicky se lísajících filmů rozpoutala na českých mainstreamových filmových webech nebývalou sérii článků, které by mohly zajímat i čtenáře STUDNY.

Filmweb:
Největší monstra filmové historie
Manuál filmového vraha
Téma: Smrt puberťákům!
Téma: Vrazi teenagerů!
Recenze: Červený drak
Recenze: Halloween: Zmrtvýchvstání

Filmpub:
Legenda: Mlčení jehňátek
Halloween: Zmrtvýchvstání
Červený drak

Cinema:
Červený drak
Halloween: Zmrtvýchvstání


(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Recenze: Dentist 2
Poslal evilmindKillers, 01.11.2002 (1489 čtenářů)

Včera jsem četl v novinách, že jsme národ nezdravý a špatný, a ani naše hodná vláda už s tím nic nenadělá. Aspoň ty děti se ale snad už budou mít lépe (hlavně v Náchodě), i kvůli znovu obnoveným povinným zubařským prohlídkám. A jako vhodný film, který je možné ve třídách před hromadnou návštěvou stomatologa pouštět, by se určitě hodil třeba některý z dílů Yuzmova Dentisty. Recenze Dentist 2 (Jakub Ďuraško).

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Recenze: Alligator
Poslal evilmindNature Amok, 31.10.2002 (1595 čtenářů)

Zmínka o STUDNI v MFDnes sem přivála další vlnu nových, dosud neorganizovaných návštěvníků. A se stoupajícím počtem čtenářů přicházejí i noví recenzenti - dnes je to Ivo Kučera a jeho Alligator.

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Twin Effects
Poslal evilmindHorror Comedy, 31.10.2002 (1631 čtenářů)

Film s teenagerskými popovými zpěvačkami v hlavních rolí? Film ve kterém se objeví také Jackie Chan a jehož akční scény režíruje Donnie Yen? Komedie? Patří něco takového na STUDNU? Ale patří! Nový hongkongský film Twin Effects (pracovní název, inspirovaný jménem popové dvojice Twins) bude totiž o upírech. Údajně půjde o příběh ve stylu Buffy, lovci budou samozřejmě ty dvě zpěvačky, a Jackie bude mít malé cameo s předáváním kouzelných mečů - ovšem při té příležitosti si střihne alespoň jednu bojovou scénu. Na konverzační humor Buffy asi zatím v HongKongu nemají, ale i ten jejich specifický akční by nemusel dopadnout špatně. Rozhodně bylo chybou podceňovat obsazení titulní role upírobijek dvěma zpěvačkami - v japonském filmu Princess Blade, který jsem nedávno měl možnost vidět, a jehož akční scény rovněž režíroval Donnie Yen, vystupuje v hlavní roli také zpěvačka (Yumiko Shaku), a rozhodně je docela... pružná... :) Doufejme, že velmi dobrá úroveň trikových záběrů nových hongkongských filmů se projeví i na zpracování kvalitních a dostatečně strašidelných upírů.
Film půjde do kin v únoru příštího roku.

Zdroj: kungfucinema.com


(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Pinhead a Hellraiser 7: Deader, Hellraiser 8: Deadworld
Poslal humanbeingSérie: Hellraiser, 31.10.2002 (2038 čtenářů)

O příběhu sedmého dílu jste již mohli číst na Studni před dvěma měsíci (zde). O čem ale bude zatím poslední ohlášený díl, nazvaný Deadworld, právě prozradil na své stránce časopis Fangoria. Scénář od Carla Dupré-ho (Hellseeker) je již hotov a nyní probíhá casting, který zatím mluví o jednom jméně ...

(Více... | 1100 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Česká TV/DVD: DVD novinky
Poslal evilmindZ domova, 30.10.2002 (1336 čtenářů)

Blíží se vánoce, čas velkého utrácení, a tak se i jinak celý rok chcíplí distributoři DVD titulů u nás začínají snažit. Co kdyby se zákazník s dobrou fotografickou pamětí u regálu náhodou podivil, že nejenže není regálek od loňských vánoc větší, ale nezměnil se ani jeho pomalu prachem zapadávající obsah?

Jako docela cenový hit (na naše poměry) vychází první sezona Twin Peaks, která se na čtyřech DVD dá koupit kolem 1700 (české titulky). První sezóna znamená pilot a sedm dílů, a pokud si někdo naivně myslí, že co nevidět dokoupí zbytek, bude asi ošklivě zklamán - jiné díly Twin Peaks zatím na DVD nevyšly nikde, a tento fakt zřejmě bude nutné připsat do seznamu záhad tohoto veselého městečka.

Překvapením v nabídce je pro mne...


(Více... | 2589 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: Sangre Eterna
Poslal evilmindVampyres, 30.10.2002 (1696 čtenářů)

Už první film, který chilský režisér Jorge Olguín za poměrně malý peníz natočil, vzbudil na horrorových festivalech pozornost - Angel Negro (Black Angel) prý (zatím jsem neviděl) dosahuje dokonce jistých poměrně speciálních kvalit, díky kterým práva na jeho vydání na DVD koupila TROMA. Autor údajně prvního chilského horroru i svým druhým filmem dokazuje, kam ho to, co mají chilané místo srdce, táhne... Na Sangre Eterna (Eternal Blood) už sponzoři přisypávali o něco štědřeji, a tak to na výsledku doufejme bude vidět. Rozhodně to stačilo na pěkně udělaný web. Obrázky z filmu vypadají dost lacině, ovšem teaser trailer, to je proklatě jiné kafe - dokonce jsem se během té minuty i jednou pořádně leknul, a hned jsem si připsal do seznamu novoročních předsevzetí "najít si chilského kamaráda"... Jen škoda, že španělsky mluvený trailer je poměrně blbě encodovaný, takže minuta má 18mb.
A o čem to bude? Údajně nový a originální...

(Více... | 1944 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Recenze: Human Pork Chop
Poslal evilmindAsijské filmy, 30.10.2002 (1440 čtenářů)

V prosinci roku 2000 zaplnilo stránky hongkongských novin soudní projednávání hrůzného případu, při kterém tři lichváři drželi měsíc v zajetí mladou ženu, která jim ukradla 4000 dolarů. Hongkongských. Celý měsíc trvalo, než nešťastnici utýrali k smrti všemožným mučením a ponižováním. Mrtvolu pak rozsekali na kusy a v plastových pytlích vmísili do odpadu. Hlavu a dlaně pro ztížení identifikace rozvařili. Její lebku ukryli do obřího plyšáka Hello Kitty. Ano, správně tušíte, že právě v téhle chvíli to začíná být opravdu legrační... Recenze Human Pork Chop.

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Recenze: Silent Night, Deadly Night 3
Poslal evilmindSlasher, 29.10.2002 (1365 čtenářů)

Většina z vás se asi chystá teprve na Halloween, ale ať chceme či ne, na dveře už ryjí drápkem jiné, mnohem monumentálnější svátky - Vánoce. V tento čas se odehrává mnohý krvavý horror, a v prosincových dnech se jim tu budeme určitě radostně věnovat. Aktivní čtenář chaos_device už ovšem zaslal něco vánočního nyní - recenze Silent Night, Deadly Night 3.

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Recenze: Forsaken
Poslal evilmindVampyres, 28.10.2002 (1637 čtenářů)

Recenze na upírský road movie od Jakuba Ďuraška - The Forsaken.

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Česká TV/DVD: TV tipy na týden od 28.10.
Poslal evilmindZ domova, 28.10.2002 (1412 čtenářů)

Osobně nejsem žádným příznivcem přebírání u nás nezažitých svátků, jako je třeba Halloween - křepčení kolem rozkrájené dýně tady prostě nemá žádnou tradici. Na druhou stranu je to v americkém podání svátek docela zábavný, a když se se slzami v očích podívám na halloweenový program jejich televizí, ochotně bych i sám takovou dýni nožíkem pořezal, jen kdyby to znamenalo, že se k nám takový rázem docela příjemný zvyk přenese se vším všudy. Jenže to bych asi chtěl od našich televizí příliš.

Pondělní TV program je spíše než blížícím se Halloweenem poznamenán státním svátkem. Děti jsou doma, a tak televize se skřípěním zubů odsypávají z už vánoční nůše romantické rodinné filmy, pohádky, a provařené české komedie. Nova si dokonce dovolila neodvysílat jak dalšího Jackie Chana, tak Hitchcocka! Jediným uspokojivým momentem je proto...


(Více... | 4040 bajtů | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Trailer: Ghost Ship
Poslal evilmindGhosts, 27.10.2002 (1402 čtenářů)

Film o novodobé lodi duchů, Ghost Ship, vtrhne vítězně do kin už tento týden (do těch našich pravděpodobně až na začátku března). Na francouzské stránce CineMovies si můžete stáhnout pět krátkých klipů z filmu (1-2MB quicktime). Jeden z mých kamarádů už film v kině viděl, a údajně tam jsou některé opravdu podařené strašidelné scény (bohužel žádná v těch klipech není vidět) - takže se asi je na co těšit...

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Recenze: Octopus 2
Poslal evilmindNature Amok, 27.10.2002 (1495 čtenářů)

Pilný čtenář Pepak zaslal recenzi na další monster film - Octopus 2.

(komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


STUDNA.net: MFDnes píše o STUDNA.net
Poslal evilmindSTUDNA.net, 26.10.2002 (2055 čtenářů)

V dnešní MFDnes, na první straně kulturní části, najdete vpravo dole článek místní filmové kritičky Mirky Spáčilové, věnovaný horrorovému filmovému žánru - aneb příprava na příští týden, Halloween, a filmové premiéry s ním spojené (Red Dragon a Halloween Resurrection). Jako poslední odstavec je tu moje vyjádření na téma "Proč mám rád filmové horrory, co se mi na nich líbí, a jestli dění z nich přenáším i do skutečného života". Celý článek si můžete přečíst zde (160kb jpeg), nemám scanner takže je to jen ofocené digitálem, leč čitelné. Mirka mi můj elaborát, který jsem bleskove vyplodil na její žádost včera v noci, pěkně okrouhala asi na polovinu (ale hlavně že URL je správně ;-) ), takže tady je moje původní kompletní odpověd:

Proč mám rád filmové horrory? V mém věku je těžké...


(Více... | 2302 bajtů | 1 komentář | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


Co nás čeká: New Blood
Poslal humanbeingAsijské filmy, 26.10.2002 (1497 čtenářů)

Nejnovější hongkongský počin od režiséra Soi Cheanga (Horror Hotline) slibuje kvalitní stylovou podívanou, alespon to tak tvrdí distributor, společnost Emperor Multimedia Group (která má v katalogu takové filmy jako Ichi the Killer a Kakashi). Půjde v něm ...

(Více... | 1239 bajtů | komentáře? | Vytisknout stránku  Poslat tento článek)


  


(c) 2002-2010 studna.net, some rights reserved

Hosting nám zdarma poskytuje FLYWEB - děkujeme!